„V neděli 3. prosince rozsvítíme na náměstí nejen vánoční strom, ale taky první svíci na obřím adventním věnci. Novinkou letošních adventních trhů bude vánoční rozhledna. Jedná se o speciální konstrukci, která poskytne návštěvníkům pohled shora na nasvícené náměstí,“ popsal primátor Jiří Korec.

Vyvrcholením slavnostní neděle bude koncert Anety Langerové. V následujících třech týdnech vystoupí na pódiu ve Zlíně další zvučná jména. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty kapely Jelen, Pokáče nebo Báru Basikovou.

Adventní trhy na náměstí Míru ve Zlíně.
Vánoční trhy ve Zlíně mají termín. Přijede Aneta Langerová, Pokáč i Jelen

Z místních interpretů vystoupí například Petra a Radovan Královi, Avion Big Band či Velký dechový orchestr Zlín. Pro nejmenší budou připraveny tvořivé dílničky, dětské kinečko s pohádkami, Mikulášská nadílka nebo kolotoče. Od soboty 9. prosince přibydou na náměstí stánky s řemeslnými výrobky a vánočním sortimentem.

Na náměstí rozhledna, u obchodního domu vyhlídkové kolo

Od čtvrtka 23. listopadu dýchne vánoční atmosféra na všechny kolemjdoucí před obchodním domem. Budou zde stánky s nejrůznějšími dobrotami, rozsvícený vánoční strom, ohňové koše, dětská manéž s kolotočem, bohatý doprovodný program a opět se roztočí i vyhlídkové kolo – každoroční atrakce, z níž je netradiční pohled na město.

Sváteční atmosféru podtrhnou i letos vánoční dekorace v obchodní pasáži a hlavně baňková výzdoba Baru 1931, která se stala lákadlem poprvé v loňském roce.

Vyhlídkové kolo, vánoční kulturní program i unikátní bar lákají na advent ve Zlíně
Advent ve Zlíně: Vyhlídkové kolo, vánoční kulturní program i unikátní bar

„Bar opět zaplaví desetitisíce baněk, tentokrát v nové barevné variaci. Přípravy a věšení baněk bude trvat celý jeden týden, hotový vánoční bar se otevře 24. listopadu,“ prozradila mluvčí Obchodního domu Zlín Martina Žáčková.

Adventní trhy na náměstí Míru sice skončí v pátek 23. prosince, prostor ale neosiří. Od úterý 26. prosince až do neděle 1. ledna 2024 zde zůstane otevřeno několik stánků s občerstvením a vánoční stodola s živou hudbou. Na Nový rok se na blízkém náměstí T. G. Masaryka uskuteční tradiční novoroční ohňostroj, po kterém bude, opět na náměstí Míru, následovat afterpárty.