Dodatek kolektivní smlouvy podepsali všichni tři jednatelé společnosti Continental Barum Otrokovice, pánové Libor Láznička, Martin Buday a Jan Černošek, spolu s předsedou závodní organizace odborového svazu Echo Janem Skochem.

Zásadní úpravou v roce 2020 bude nárůst mzdových tarifů o 7 % v tarifní i nadtarifní části včetně individuální prémie.

Dodatek kolektivní smlouvy také obsahuje navýšení příplatků ke mzdě, především se jedná o příplatek za práci ve ztíženém pracovním prostředí, za práci v odpolední směně a za práci o sobotách a nedělích.

Novinkou je finanční kompenzace při ukončení pracovního poměru z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti. Výše této částky se odvíjí od odpracovaných let ve firmě.

V sociální oblasti byl opět navýšen příspěvek zaměstnavatele na každou jednu porci poskytovanou v závodní jídelně.

Zaměstnavatel také přispívá měsíčně svým zaměstnancům na penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření částkou, která byla oproti roku 2019 navýšena o 25 %. Pravidelný příspěvek zaměstnavatele tak nyní bude činit 1500 korun měsíčně.


„Chceme, aby bylo pro naše zaměstnance zajímavé sjednání penzijního připojištění. Spoluúčast zaměstnavatele probíhá již od roku 2000. Příspěvek postupně rostl až do současné výše 1200 korun a tato částka bude od příštího roku navýšena na 1500 korun,“ uvedl personální ředitel Petr Dostál.

Průměrná mzda dělnických profesí (po započítání 13. a 14. mzdy a dalších bonusů a příplatků) činila v roce 2018 40.256 korun a za celou firmu to bylo 44.902 korun. Pro rok 2019 bylo dojednáno navýšení mzdových tarifů o 8 %.

Continental AG Společnost Continental vyvíjí pokrokové technologie a služby pro dopravu osob i zboží, založené na udržitelném rozvoji a vzájemném datovém propojení. Firma byla založena v roce 1871 a vyvinula se ve společnost zaměřenou na moderní technologie v oblasti bezpečnosti, úsporného provozu a inteligentních i dostupných řešení pro vozidla, stroje, provoz a dopravu. V roce 2018 Continental dosáhl obratu ve výši 44,4 miliardy eur a v současnosti zaměstnává okolo 244 000 osob v 60 zemích světa.

Continental Automotive vyrábí mimo jiné automobilovou elektroniku, palivové dopravní jednotky, řídicí jednotky motorů a převodovek, senzory, dveřní moduly, klíčky, brzdové posilovače, elektrické vakuové pumpy, převodové jednotky pro elektronickou parkovací brzdu, ostřikovací systémy, rotační ventily a moduly pro recirkulaci výfukových plynů, aktuátory, vysokotlaká dieselová a benzinová čerpadla a turbodmychadla.

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokovicích, Trutnově, Ostravě (výroba i výzkumné R&D centrum) a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG 19 000 zaměstnanců.