„Je již tradicí, že při této akci není jen odpálen samotný ohňostroj, ale snažíme se divákům nabídnout i další přidaný zážitek. Zlíňané už tak při ohňostroji zažili fireshow, vystoupení bubeníku či alegorických postav,“ prozradila vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací Eva Manišová.

Letos akci konanou první den v roce doprovodila provazochodecká slack – line show. Déšť ale znepříjemňil a ztížil výkony provazochodců, kteří balancovali nad hlavami příchozích. Zlíňané ani akrobaté se nepřízní počasí nedali odradit.

Davy lidí zaplnily Gahurův prospekt, prostoru před obchodním domem, Kulturním centrem i okolní prostranství. Loňský ohňostroj si podle města na náměstí Míru vychutnalo odhadem na osm tisíc lidí, letošní rok ten loňský rozhodně překonal.

„Těší mě, že na zlínský novoroční ohňostroj si každoročně najde cestu stále více lidí,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec a uvedl, že i následující rok, tak jako loňský, kdy jsme si připomněli zejména významné oslavy stoletého státu, budeme plný důležitých události.

Za všechny jmenoval zejména padesát let od upálení Jan Palacha a Jana Zajíce nebo třicet let od Sametové revoluce.

Novoroční ohňostroj ve Zlíně a provazochodecká show | Video: DENÍK/Renáta Večerková

Novoroční ohňostroj a provazochodecká show ve Zlíně 2019. Autor: Deník/Renáta Večerková

Novoroční ohňostroj ve Zlíně | Video: DENÍK/Jana Zavadilová

Novoroční ohňostroj ve Zlíně 2019. Autor: Deník/Jana Zavadilová