Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novou univerzitu brzdí víza

Zlín – Loňské velkolepé plány o otevření soukromé univerzity ve Zlíně jsou zatím u ledu. Z předvolebních slibů, že najdou v regionu místo ke studiu další desítky, či možná až stovky zájemců především ze zahraničí, nakonec sešlo.

24.10.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Termínů na zahájení výuky v areálu Svitu padlo už několik. Vysoká škola s obory management či hoteliérství a turismus tam však stále nefunguje. Proč? „Nemáme víza,“ říká Adam Sýkora, vedoucí organizační složky společnosti Educare International, která projekt připravovala. „Nyní se projekt pozastavil, protože se nám vzhledem k současnému dění na mezinárodní politické scéně nepodařilo získat pro naše zájemce ze zahraničí studijní víza,“ upřesňuje Sýkora.

Poznamenal, že potíže začaly poté, co si vzalo udělování víz na starosti ministerstvo vnitra.

„Komunikace mezi správními orgány je nekvalitní. Nyní se potýkáme s obtížným získáváním aktuálních informací týkajících se podmínek pro udělování dlouhodobých studentských víz,“ postěžoval si Sýkora. Nevyloučil tak, že projekt zřídit ve Zlíně soukromou univerzitu bude ještě na dlouhou dobu uložen do šuplíku.

„Pokud se nám však podaří překonat problémy s udělováním studentských víz pro naše zájemce ze zahraničí, nebo bude větší zájem o studium ze strany českých studentů, zahájíme výuku ve Zlíně v lednu 2012,“ vzkázal Sýkora.

S projektem další univerzity ve Zlíně byl vloni před komunálními volbami často spojován předseda Sdružení podnikatelů Zlínského kraje Rudolf Chmelař. Pro Educare International pracoval jako externí konzultant.

Se společností Educare International, která se specializuje například na kurzy angličtiny, však nespolupracuje už přes tři měsíce a k projektu vysoké školy se nyní výjádřil velmi krátce.

„Odstoupil jsem od projektu hlavně z politických důvodů a kvůli povinnostem v podnikatelském sdružení. Více informací zjistíte u pana Sýkory,“ odkázal Chmelař na projekční firmu. Projekt se tak prý bude muset obejít bez něj.

V čem projekt soukromé vysoké školy ve Zlíně spočívá, tak znovu přiblížil Sýkora. „Naším cílem je umožnit zahraničním i českým studentům získat britské vzdělání v České republice. Tím se také otevírá možnost výměnných pobytů, pracovních příležitostí a v neposlední řadě i zviditelnění Zlína na mezinárodním trhu. Naše mateřská společnost sídlící v Londýně je zaštítěna institucemi jako jsou International University of America nebo Confederation of Tourism and Hospitality,“ vyzdvihl Sýkora. Doplnil, že ve Zlíně by tak mohli studovat čeští i zahraniční posluchači, a to bakalářský či magisterský obor z oblasti turismu a hoteliérství, managementu turismu, hotelového managementu a dalších souvisejících programů. Pokud bude projekt společnosti Educare International úspěšný, vznikne ve Zlíně vedle Univerzity Tomáše Bati další instituce nabízející vysokoškolské vzdělání.

Autor: Marek Houser

24.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Předvolební debata Deníku.
AKTUALIZOVÁNO
1 44

V Superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení