Hlavním tématem filmu je šikana v hokejovém týmu. Celý film se kromě dvou dnů bude natáčet ve Zlínském kraji.

„Na dva dny musíme jet natáčet do Prahy. Zlín je tak zelené město, že jsme tady nenašli jednu jedinou ulici, kde není zeleň,“ vysvětluje producentka filmu Julietta Sichel.

Zelené prostředí nesmí být ve snímku vidět, neboť se děj odehrává v zimě. O to náročnější je pro herce natáčení. Ve dnech, kdy teplota dosahuje třiceti stupňů, předstírají, že se pohybuje na hranici nuly.

„Herci jsou navlečení v mikinách a bundách. Když odchází z placu, hned ze sebe shazují oblečení,“ dodává Julietta Sichel.

INSPIRACI ČERPÁ OD SPOLUŽÁKŮ

Ne každý, kdo ve filmu hraje, už má hereckou zkušenost.

„Vůbec nerozumím tomu, že někteří herci nejsou. Někteří jsou neskutečně talentovaní a žádné rozdíly mezi námi nejsou,“ říká Tomáš Dalecký.

Ten si zahraje hlavní postavu Davida, který se stěhuje z Uherského Brodu do Zlína a stává se součástí hokejového týmu Vlci. Parta hokejistů ho nechce přijmout mezi sebe a začnou ho šikanovat.

„Já jsem nikdy šikanovaný nebyl, ale velmi s Davidem soucítím. Ke hraní beru inspiraci hlavně od lidí kolem, kteří šikanovaní byli, například spolužáci,“ říká Tomáš Dalecký.

Ze stadionu Beranů se tak na čtrnáct dní stává stadion Vlků zahalený do červených a černých barev.

„Název Vlci představuje metaforu toho, co se ve filmu děje. Vlci žijí ve smečce, a když někdo v té smečce nefunguje, tak je pokousán, aby fungoval,“ vysvětluje Tomáš Polenský.

Ke Zlínu má velmi silný vztah režisér filmu.

„Studoval jsem tady vyšší odbornou školu na Kudlově a každý den jsem kolem stadionu jezdil. Líbí se mi, jakou má cihlovou fasádu. Vypadá jinak, než všechny ostatní stadiony v České republice. Takže bylo jasno. To místo má jedinečnou atmosféru,“ říká Tomáš Polenský.

Film Smečka není však se Zlínem spojen pouze prostorem, kde se natáčí.

Ve filmu si zahrají také současní hráči zlínského hokejového týmu Beranů, či generální manažer PSG Berani Zlín Martin Hosták.

Předpokládaná cena filmu je zatím dvacet pět milionů.

„Doufáme, že se do ní vlezeme,“ říká Julietta Sichel. Film podpořil také Dotační program Zlínského kraje.

KAROLÍNA MACHŮ