„Svolal jsem Krizový štáb Zlínského kraje, abychom se s kolegy seznámili s vývojem epidemické situace v našem kraji. Zajímaly nás také informace od ministra vnitra Jana Hamáčka, se kterým jsme se chtěli poradit, abychom situaci v kraji zvládli ještě lépe,“ vysvětlil nový hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

S ministrem vnitra členové krajského krizového štábu konzultovali třeba možnost poskytnutí dalšího mobilního týmu, který zajišťuje odběry u zdravotně handicapovaných osob, jež nemají možnost se dostavit na odběrové místo. Hamáček rovněž informoval o novém systému hodnocení pro uvolňování nebo zpřísňování opatření s názvem PES, který vláda představila.

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB)
Krajská nemocnice ocenila všechny zaměstnance, kroměřížská jen některé

Krajský krizový štáb se také seznámil s aktuálním vývojem epidemické situace ve Zlínském kraji.

„Situace v kraji se pomalu zklidňuje, počty nakažených se snižují. Nejzasaženější jsou aktuálně Vsetínsko, Valašské Klobouky a Valašské Meziříčí,“ vyjmenoval hejtman. Vedení kraje chce změnit hlavně kratší dobu na čekání na test a připravit kraj na testování v sociálních službách.

„Zejména pak chceme další mobilní odběrové místo a změnu v komunikaci směrem do celého kraje. Naši zdravotníci s vypětím veškerých sil situaci zvládají, ovšem je potřeba jim v tom pomoci a dodržovat platná nařízení. Všem lidem, kteří opatření dodržují, děkuji,“ uzavřel nedávno zvolený hejtman Radim Holiš.