Pomůcky do školy si pro své ratolesti musí Zlíňané nakoupit zatím ještě jinde. Zato na předvánoční nákup se už budou moci vydat do nového obchodu na třídě Tomáše Bati. Podle mluvčího Lidlu Tomáše Mylera se nová prodejna otevře na podzim.

Lidl nabídne klasický sortiment, na který jsou zákazníci tohoto řetězce zvyklí z jiných poboček.

„Zákazníkům bude také k dispozici parkoviště o kapacitě 131 parkovacích míst, které bude vybaveno místy o šířce 2,70 metrů pro komfortnější parkování. Speciálně vyčleněna parkovací místa zde naleznou také rodiny s dětmi,“ uvedl Myler s tím, že se počítá také s nabíjecí stanicí pro elektromobily.

Na sociálních sítích se v posledních měsících šířily informace, že po otevření nové prodejny bude jedna ze současných zlínských poboček Lidlu uzavřena. To však mluvčí vyvrátil.

Bude „přesupermarketováno“?

„Otevření nové prodejny nebude mít žádný vliv na naše stávající prodejny ve Zlíně. Obě zůstanou i nadále v provozu,“ ubezpečil Myler.

Rozestavěný Lidl na třídě Tomáše Bati leží v těsné blízkosti supermarketu Terno a nedaleko oblíbeného nákupního centra v Malenovicích. Některým lidem proto připadá, že ve Zlíně bude brzy „přesupermarketováno“.

„Vždyť už je těch supermarketů na každém rohu několik. Nedaleko centra jsou hned dvě prodejny Lidlu. Opravdu si nejsem jistá, jestli tak nutně potřebujeme třetí. Očividně opět vyhrál konzum,“ míní Alena Procházková.

Petra Tobolíková nový obchod vítá.

„Žijeme ve městě, k tomu patří i to, že je tady více obchodů. Navíc ne každý má auto, takže lidé z Malenovic určitě ocení, že budou mít další možnost, kde nakoupit, aniž by se trmáceli přes celé město,“ řekla.

Ve Zlíně má v současné době nejvíce prodejen Albert a Billa, mají shodně čtyři pobočky. Na podzim se na druhé místo posune se třemi prodejnami právě Lidl. Dva obchody má ve městě Kaufland a Penny Market. A po jednom Tesco a Makro.