Otevření nové části Free time zóny Trávníky se lidé dočkali téměř na den přesně rok poté, co byl spuštěn provoz skateparku.

„Zatímco na pumptracku poměřili dokonalost techniky a rychlost projetí borci na kolech, na skateparku se konaly závody koloběžek,“ uvedla mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Zároveň dodala, že závodů na pumptracku se zúčastnila i Sabina Košárková, česká juniorská reprezentantka v bikrosu, která na konci července vybojovala bronzovou medaili na mistrovství světa. „Trať v Otrokovicích si velmi pochvalovala a říkala, že se sem určitě vrátí, aby si ještě něco naskákala,“ dodala mluvčí.

Celá Free time zóna tak v neděli doslova ožila. Zatímco sportoviště patřila mladým, nad jejich dovednostmi se často tajil dech divákům všech věkových kategorií.

„Rok fungující skatepark je denně plný sportovců, kteří pracují na tom, aby naučenými triky zaujaly své vrstevníky,“ řekla starostka Hana Večerková. „Pohyb ve všech jeho podobách je pro každého velkým přínosem a zejména dospívající mládež v dnešní době tíhne spíše k technice. O to větší mám radost, když vidím, že je areál denně zaplněn těmito nadšenci, kteří by se jinak pravděpodobně toulali po sídlišti nebo seděli zavření doma s telefony, tablety a počítačovými hrami,“ dodala starostka.

Přibude parkur i slackline

Volnočasový areál v blízkosti dětského dopravního hřiště začalo město budovat v roce 2020. Moderní betonový skatepark se řadí ke špičkám v republice.

„Radnici jeho výstavba vyšla na 6,7 milionu korun. Stejně tak 283 metrů dlouhá asfaltová pumptracková dráha je jedinečná právě svou délkou i povrchem s vyznačenou trasou optimální jízdy,“ popsala Lenka Vaculová s tím, že vybudování pumptrackové dráhy vyšlo městskou kasu na 4,3 milionu korun.

Radnice v této lokalitě chystá další investice.

„Celý areál by měl být v příštím roce doplněn ještě o parkourové hřiště a slackline zónu, které v širokém okolí také chybí. Těmito stavbami získá sportoviště další rozměr. V Česku není moc míst tohoto typu, které by nabízely možnost vyžití v rámci free disciplín v průběhu celého roku s přístupem zcela zdarma,“ uzavřela Hana Večerková.