Od začátku letošního roku je zprovoznila zlínská univerzita ve spolupráci s místním historikem Zdeňkem Pokludou.

Na Univerzitu Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně i další instituce přichází podle Pokludy řada podnětů a dotazů k životu Tomáše Bati.

„Podařilo se nám shromáždit dosud nejúplnější seznam publikací věnujících se tématům Tomáš Baťa, firma Baťa či Baťův systém. Webové stránky obsahují stovky záznamů knih a brožur z České republiky i ze zahraničí. Podklady jsme totiž získali také z mezinárodních databází evropských i světových knihoven. Bibliografii budeme dále průběžně doplňovat,“ ujistil historik.

Zdůraznil, že důležitou součástí bibliografie je u každého titulu informace, ve které ze zlínských knihoven je k dispozici.

„Literatura se přitom neomezuje pouze na vědecká a naučná díla, ale zahrnuje i díla literární nebo dramatická. Na webových stránkách je také k dispozici Baťův životopis nebo rozsáhlá fotogalerie,“ doplnil Pokluda, který pro univerzitu baťovská témata zpracovává.

Fungování webu zajišťuje vysokoškolská knihovna.

„Jako univerzita, která nese jméno Tomáše Bati ve svém názvu, jsme chtěli nabídnout co nejvíce dostupných informací k této osobnosti každému, kdo o ně projeví odborný nebo soukromý zájem,“ objasnila kancléřka UTB Andrea Kadlčíková.