„Chtěli bychom prostranství trošku pozvednout. Pódium by mělo být v provozu minimálně od poloviny června do září. Prostor hudebníkům dáme alespoň jednou týdně," informoval starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

Půjčování pódia jednotlivým místním kapelám nezvažují. „Takovou představu opravdu nemáme. Chceme, aby přes celou letní sezonu bylo jen na náměstí, čímž si tak kolemjdoucí vždycky připomenou, že tam třeba o víkendu bude opět nějaký koncert. Zkrátka aby si na něj zvykli, i kapely," vysvětlil starosta.

Plán města se zamlouvá například zlínské kapele Mini Band. Podle jejího člena Petra Kudly je to dobrý nápad.

„Nám se vždycky v Otrokovicích dobře hrálo, byli jsme spokojeni. Kdyby byla pro kapely opravdu možnost zamuzicírovat si ve středu města, je to každopádně přínos. Město se nám líbí, jsou tam skvělí lidé. Nikdy jsme tu nezažili podivné publikum," těší se Petr Kudla.

Novinku uvítá také otrokovická rocková kapela IMORTELA, a to i z pohledu pořadatele tamního tradičního IMORTELA METALFESTU.

„V případě jeho vhodného umístění bychom určitě uvažovali o uspořádání více rockových akcí v letní sezoně. Navíc pódium v Otrokovicích je věc, na kterou poukazujeme už několik let," podotkla zpěvačka kapely Kateřina Bartoňová.

O umístění pódia na náměstí však trochu pochybuje. Není si jista, zda je to nejideálnější místo pro konání právě třeba rockových koncertů.

„Samozřejmě je jasné, že by mělo širší využití. Myslím si ale, že by se pro pódium našla i vhodnější místa," míní Kateřina Bartoňová.

Obyvatelé města se na koncerty pod širým nebem těší. „Spousta lidí něco takového postrádá. Bylo by fajn, kdyby tu hráli naši hudebníci, ale i ti přespolní," zhodnotila plán města obyvatelka Alena Mokráňová.

Také Jiří Hvězda z Otrokovic se už těší, jak si na akce zajde. „Chodím na všechny, které se na náměstí konají, tedy pokud mám volno. Jsem pro, je to dobrý nápad," řekl Jiří Hvězda.

Ve Zlíně mají zastřešené pódium od března do listopadu. Využívají jej na celou řadu akcí, například v rámci projektu Živé náměstí, v němž nabízí obyvatelům a návštěvníkům zdarma akce v centru města.

„Je využívané i v rámci různých hudebních festivalů či vystoupení. Je opravdu hodně vytížené," konstatoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. Kapely si tam mohou o pódium požádat. Pokud splní požadavky na zapůjčení, dostanou ho zdarma.

Co říkáte na plánovanou novinku v Otrokovicích?