„Řidič autobusu evidenčního čísla 665 našel na Štědrý den plyšového psa ve vozidle a po skončení služby nález odevzdal ve vozovně. Autobus jezdil na lince 33 mezi Pasekami a Bartošovou čtvrtí. Žádný z cestujících se o plyšovou hračku nepřihlásil,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Během letošního Štědrého dne se v trolejbusech a autobusech na linkách DSZO ve Zlíně a Otrokovicích našly ještě jedny klíče, řidičský průkaz a peněženka. Pokud obsahuje nalezená věc nějaké kontaktní údaje, DSZO sama posílá majitelům dopisy s upozorněním. Jestliže je majitel neznámý a sám se nepřihlásí, předávají se nalezené věci z DSZO zhruba po dvou týdnech oddělení ztrát a nálezů Magistrátu města Zlína. Tam si je mohou jejich majitelé vyzvednout ještě celý rok.

Ročně DSZO eviduje kolem 500 nálezů. Školních pomůcek, přezůvek, sportovních potřeb, hodně se ztrácejí peněženky, doklady. Záleží na ročním období i na počasí. Když je deštivo, přibývá deštníků, když na jaře lidé odkládají bundy a kabáty, najde se ve vozidlech více oděvních součástí. Mezi nálezy se v loňském roce objevila i zubní protéza.„O plyšového psa ze Štědrého dne se jeho majitel může ještě stále u nás přihlásit,“ uvedl ve středu odpoledne Pavel Nosálek.