Počasí v noci ze čtvrtka na pátek bude převážně zatažené s deštěm.

„Nejnižší teploty se budou pohybovat mezi šesti a třemi stupni Celsia. Vítr bude k ránu zesilovat a změní se z jižního na severní,“ informovala Jitka Kučerová z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně.

Ani v pátek, kdy má většina populace volno a slaví státní svátek, počasí výletům přát nebude. Na většině kraje můžeme očekávat déšť a zejména na Valašsku, v polohách nad 600 metrů, večer nad 400 metrů přijdou srážky smíšené či sněhové. Nejvyšší teploty pět až osm stupňů Celsia dopoledne, během dne postupné ochlazování.

Ilustrační foto
Nadílka za tisíce: Kolik dáte za Mikuláše a co na čerty říkají psychologové

„Povane čerstvý severní až severozápadní vítr čtyři až osm metrů za sekundu,“ dodala Kučerová.

O víkendu se bude přesouvat přes střední Evropu od západu oblast vysokého tlaku vzduchu, později bude postupovat přes naše území okluzní fronta.

Sobota i neděle s deštěm

Výhled na sobotu nepřináší velké změny.

„Přes den očekáváme místy přeháňky, mohou být i smíšené, nad 400 metrů sněhové,“ doplňuje Peter Hruška z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně.

Noční teploty klesnou k nule (tři až mínus jeden stupeň Celsia), denní se budou pohybovat od dvou do šesti stupňů Celsia. Opět povane čerstvý severozápadní vítr, místy s nárazy až 15 metrů za sekundu. Odpoledne a k večeru začne vítr slábnout.

Neděle bude téměř totožná jako sobota, denní teploty ještě o dva stupně klesnou, vítr povane slabý jižní.

Výhled na další pracovní týden – déšť i oteplení

Už následující pondělí by se mělo podle meteorologů oteplit a rtuť teploměru by mohla ukazovat deset stupňů Celsia. Deštníků se ale nezbavíme, až do čtvrtka se budou objevovat přeháňky či trvalý déšť. V závěru příštího týdne meteorologické modely naznačují ubývání srážek a částečně i oblačnosti.