Stávající senátor (od roku 2014) a starosta města Uherský Brod Patrik Kunčar, který v uplynulém prvním kole dostal nejvíce hlasů, slibuje pokračovat v započaté volební kampani.

„Chystám kontaktní kampaň v ulici. Hodlám oslovovat voliče, být s nimi v kontaktu. Stávající bilboardy částečně přelepíme v souvislosti s druhým kolem, náklady na kampaň vidím odhadem tak na částku do 200 tisíc korun,“ řekl Deníku stávající senátor, který se snaží svůj post obhájit i pro další období.

Stranu podle něj nyní čeká hlavně analýza volebních výsledků. Podle toho se rozhodnou o dalších krocích.

„Vezmeme v potaz místa, kde jsme měli málo voličů a budeme se tam snažit získat další hlasy,“ podotkl Patrik Kunčar, který zároveň děkuje svým voličům za hlasy.

„Nesmírně si jejich podpory vážím. Dosavadní volební výsledek mě těší, je to pěkné vysvědčení za moji dosavadní práci,“ dodal.

To Libor Lukáš (Soukromníci) plánuje v předvolební kampani poměrně hodně přitlačit.

„Jsme teprve na začátku, jedna bitva sice skončila, ale válka pokračuje. Je to jenom poločas, v tomto zápase vítěz bere vše. Pokud lidé opravdu chtějí zmenšit vliv lidovců, pak se je budu snažit zmobilizovat k tomu, aby přišli ke druhému kolu voleb. Chci snížit vliv Patrika Kunčara, vystavit mu stopku,“ nechal se nemilosrdně slyšet Libor Lukáš.

V průběhu týdne hodlá se svou pojízdnou kanceláří navštěvovat jednotlivá města a obce volebního obvodu a vysvětlovat voličům, ať jej podpoří svým hlasem a jdou k volebním urnám.

„Chci je zmobilizovat k tomu, že i když si třeba myslí, že nejsem ideální kandidát, ať to dají stranou, pokud chtějí snížit vliv lidovců. Rozdíl mezi mými hlasy a těmi pro Kunčara není zase až tak markantní,“ přiblížil své plány Libor Lukáš.

S postupem do druhé kola prý moc nepočítal, situaci hodlal řešit tehdy, až k ní dojde.

„Volební kampaň odhaduji ještě tak na sta tisíce. Určitě půjde voličům domů do schránek i letáček a zaměřím se na sociální sítě,“ dodal.