„Je to jediný podnik, který se pojede v centru města – lesoparku Kalvárie, kde na závodníky čekají krátké dynamické tratě a divácky výborné na přehled," upřesnil hlavní organizátor seriálu 34letý Jiří Haferník, jehož těší nyní již na dvě stovky přihlášených závodníků.

Co nového pro cyklisty jste připravili?

Snažíme se dělat dílčí změny tratí tak, ať se nejezdí pořád dokola stejné tratě. Každý horizont, každá nová pasáž je novinkou, kterou ocení nejen jezdec, ale i divák. WBS už má takové vychytávky jako online registraci, online výsledky jako při rallye. Díky tomu máme něco, co na českých závodech není k vidění!

Může absolvovat závod každý zájemce?

Ano, ale musí dodržet pravidla a zejména mít kolo ve výborném stavu. U závodníků do 15 let kontrolujeme technický stav před startem, včetně upevnění chráničů. Snaha seriálu je pomoci nováčkům osahat si disciplínu a techniku předtím, než vyrazí na nejdrsnější tratě závodů. Vše je u nás sjízdné a objízdné, takže je možnost pomalého tempa a zdokonalovat se postupně.

Kde hledat favority nadcházejícího ročníku?

Kluci ze všech týmů se neustále zlepšují a přistupují k tréninku poctivěji, makají jak roboti. Těžko říci, kdo bude na bedně a bude chtít získat královskou jedničku (úsměv).

Patříte mezi zakladatele seriálu. Kolik let mu již šéfujete?

Před šesti lety jsem převzal seriál po borcích z Otrokovic, se kterými jsme společně tyto závody dotáhli tam, kde jsou. Díky dnešní uhnané době je nejtěžší potkat lidi, co chtějí pomoci a mají čas, pak jde všechno, když je vás víc. Samotné pořádání závodu mají na starosti jejich ředitelé, kteří musejí zajistit ve své lokalitě potřebná povolení a náklonnost místních pro bikerallye. Bez lidí, kterým patří pozemky, a místních institucí to prostě nejde.