„Cílem konference bylo ukázat světu a okolí, že sektor výroby a zpracování plastů není jen zavrženíhodným oborem, jak prezentují mnohá masmédia, ale naopak, že dlouhodobě přispívá k ochraně prostředí, ve kterém žijeme,“ uvedl Petr Sáha z Univerzitního institutu.

„A samozřejmě také napovědět výrobcům, jakou správnou argumentaci volit při prosazování výrobků na konečných trzích,“ dodal Sáha.

Kvůli koronavirové pandemie byly přednášky zrušeny a PLASTKO se opět konalo po čtyřech letech.

„Je vidět, že ta pauza byla dlouhá a že se účastníci na konferenci těšili. Jsme rádi, že se ve Zlíně sejde odborná veřejnost v tak v hojném počtu,“ uvedla Ivana Bartoníková, ředitelka Centra transferu technologií UTB ve Zlíně.

Návštěvníci mohli navštívit české a zahraniční přednášky expertů, kteří dlouhodobě fungují v oblasti „bio-plastů“, případové studie, které mění úhel pohledu na použití plastů a rovněž si také poslechli příspěvky přednášejících z různých oborů a s různými názory na plasty.

„Přijeli také zástupci prestižní Evropské platformy ECP4 pro zpracování kompozitů, plastů a polymerů,“ dodal k programu David Hausner z Plastikářského klastru.

Adéla Václavíková