Jedna ze seniorek, která před spolu s dalšími uchazeči předali městu peníze jako dar při umísťování do Penzionu, totiž nechce přijmout návrh města na vrácení peněz a chce se v krajním případě o peníze soudit. „Žadatelům jsme navrhli vrácení daru, který před lety předali městu. Jedna ze žadatelek, paní Carmen Vlková, chce ale peníze zpět i s úroky. Její návrh ale nemůžeme akceptovat,“ vysvětlil starosta Uherského Hradiště Libor Karásek.

Ještě před několika dny ale Carmen Vlková tvrdila, že návrh radních přijme. „Jsem starší osoba a nechce se mi chodit po soudech. Zajdu za místostarostou Blahou a jeho návrh přijmu,“ tvrdila před nedávnem. Dnes ale zastává jiný názor. „Budu se třeba soudit. Víc vám řekne pan Krejza, který mě v této věci zastupuje,“ odkázala redaktora Slováckého deníku Carmen Vlková.

Zástupce Vlkové, Jiří Krejza z Roudnice nad Labem tvrdí, že veškerá rizika bere na sebe. „O práva paní Vlkové se budeme třeba i soudit. A pokud prohraje, soudní výlohy zaplatím. Ve smlouvě, kterou radní nabízí seniorům se sice píše, že důchodci dostanou peníze zpět, ale že již nesmí v této věci uplatňovat další nároky. Takový požadavek ale odporuje zákonu. Za dar nemůže nikdo požadovat splnění dalších podmínek a protislužeb. Darem se prostě nelze mimosoudně vyrovnat,“ vysvětlil Krejza, který pracuje jako holič. V podobném soudním sporu již v minulosti zastupoval i svého otce. A uspěl. „Náš příběh se objevil v médiích a následně mě oslovila řada seniorů z republiky, kteří se dostali do podobné situace,“ vysvětlil Krejza.

Senioři z hradišťského penzionu tvrdí, že předání daru městu bylo podmínkou, bez jejíž splnění neměli nárok na získání místa v tomto zařízení. Po čase ale začali proti předání daru protestovat. Poté, kdy jedna ze stěžovatelek u soudu uspěla, projevili přání o vyrovnání i další obyvatelé penzionu. „To, že po nás chtěli finanční dar, považuji za ostudné. Nebyl to žádný dar v pravém slova smyslu. Mě dokonce nejmenovaná úřednice řekla, že pokud peníze nedám, tak žádné bydlení v penzionu nedostanu. A když jsme peníze přinesli, předložili před nás darovací smlouvu. To považuji za nestoudné a jsem pochopitelně pro vrácení peněz vše dárcům,“ komentoval stávající situaci další z obyvatel penzionu Jan Hráček.