„Až na ty fronty, kdy jsme udělali rekord dvě a čtvrt hodiny, to nebylo zas tak hrozné. A burgery výborné. Na brněnském Burger festu byly mnohem horší a o dvacku dražší stejná gramáž," komentoval sobotní akci v Napajedlích na Facebooku Vítězslav Janás.

Stejně jako on, i většina dotázaných potvrdila, že burgery na akci byly vynikající, dokonce i ty bezmasé.

„Základem každého burgeru je kvalitní domácí houska," říká šéfkuchařka Eva Cedidlová ze zlínské Bamboo restaurace. Na Burger festu v Napajedlích připravovala veganské burgery. Z cizrny.

Šéf Bamboo Filip Husák často cestuje do Karibiku, kde se inspiruje.

„Ze začátku byli lidé překvapení, že je na festu vegetariánský burger, ale ochutnali a myslím, že byli spokojení. Bohužel je jejich příprava trochu delší," doplnila provozní Bamboo Markéta Chudárková.

Místní restauratéři neměli moc zájem

Poctivé domácí housky nabízel i Legenda Steak House a La Habana.

„Prodáváme tady tradiční hamburger z hovězího masa, které si sami meleme, tedy neobsahuje žádné koření ani dochucovadla. Maso vůbec nekořeníme ani nesolíme," popsal provozní Martin Hlobil.

Chuť hamburgeru dává dresing z pečeného česneku. Pak už jen přidává červenou cibuli.

Fronty hladovců byly v Napajedlích i u dalších stánků.

„Mrzí nás, že přestože jsme oslovili snad všechny restaurace na Zlínsku, většina z nich neměla zájem se prezentovat," vysvětlil Lukáš Lauman důvody dlouhých front u stánků.

„Kuchaři se báli, že když se jedná o první ročník, větší množství prodejců se nemá šanci uživit. Nabízeli jsme pronájem stánku zdarma, ani tak zájem velký nebyl," dodal.

Někteří si ale nechávali v žaludku místo na soutěž v pojídání párků. Do soutěže se přihlásilo pět hladovců, vyhrál nakonec 36letý Miroslav Rafaj.

Hůř bude zítra na záchodě

Zatímco tato soutěž diváky evidentně bavila, dramaticky probíhalo pojídání ostrých chilli papriček.

Přítomný kuchař z Bangladéše lidem doporučil zapíjet pálivé pochutiny vodou s cukrem, přesto dostali soutěžící libovolné množství mléka, které pálivou chuť neutralizuje. Možná i to bylo důvodem velmi napínavého souboje šesti drsných chlapíků.

Zatímco dav se těšil na postupné odpadání soutěžících, muži na pódiu se rozhodli překonat sami sebe a rezolutně do sebe cpali jednu ostrou papričku za druhou.

Situace začala být velmi vážná, protože po pozření tolika chilli papriček by mohli mít i zdravotní problémy. Pořadatelé se proto rozhodli odebrat soutěžícím nápoje včetně mléka.

Přesto museli soutěž ukončit bez jednoznačného vítěze. Od návštěvníků, kteří nesouhlasili hlasitým pískotem, se dočkali velké kritiky.

 „Je to hrozná ostuda, agentura to vůbec nezvládla, moderátor byl katastrofální, celá soutěž v pojídání chilli papriček byla plná zmatků," rozčílil se na místě nejeden z diváků.

Po bouřlivém pískotu moderátor oznámil, že všech šest „ostrých chlapů" dostane výhru. Každý si tak odnesl poukaz na konzumaci za 2 000 korun v restauraci Srí Lanka Zlín.

„Je mi hrozné horko, ale jinak jsem v pohodě," prozradil po soutěži Tomáš Trucla.

„Mnohem hůř nám bude zítra, hlavně ráno na záchodě," smál se druhý ze soutěžících, Jan Novák z Holešova. „Ale atmosféra byla výborná," dodali oba spokojeně.

Euforické stavy po chilli

Mezi šesti borci, kteří si prošli peklem, byl také Kamil Šiška ze Zlína, který věří, že jsou chilli papričky kouzelné.

„Objevil jsem, že po nich mívám euforické stavy, takže jsem je začal aktivně vyhledávat a pěstovat doma," říká Kamil Šiška, který je fandou pálivého koření už přes deset let. Soutěžil ale poprvé.

„Soutěž v pojídání chilli papriček pro mě byla výzva a já mám výzvy rád," vysvětlil své důvody, proč se přihlásil do klání.

Doma pěstuje spíše méně pálivé odrůdy papriček. „Více mi chutnají a lépe se s nimi pracuje," popisuje.

„Ale už jsem samozřejmě vyzkoušel i velmi ostré chilli papričky, ale po nich opravdu necítíte jazyk ani vlastně vůbec nic," směje se.

Odpoledne zpříjemnily děti z Domu dětí a mládeže Matýsek. Mezi účinkujícími byla také Petra Šulcová s dcerou Karolínou.

„Zpíváme rádi," shodují se. „Nedávno jsme vyhrály místní soutěž ve zpívání rodinných duetů, tak teď se předvedeme i tady," dodávají. Na podiu zazpívaly píseň „Nafrněná".

Takový zájem jsme nečekali

Na festivalu se dalo koupit také koření a bylinky.

„Prodáváme kvalitní koření a bylinky bezpříchutí, dochucovadel a glutamátů," řekla Deníku Jarmila Gajdošová. „Na každou nemoc existuje bylinka. Třeba Čertovo kopyto je senzační na klouby a bolesti zad," prozradila.

Problémy na akci následně okomentovali pořadatelé z Backstage agency.

„Že o akci bude až takový zájem jsme nečekali. Jednalo se o první takovou akci s jídlem spojenou v Napajedlích a okolí. Bylo proto těžké odhadnout zájem. Ale rozhodli jsme se, věnovat část výtěžku ze vstupu na náš Nadační Fond, který podporuje zlínské Onkologické centrum v boji proti rakovině," sdělil Vodárek.

Prodejci prodali přes 2000 burgerů. O večerní program se pak postarala kapela Aventis, která skvěle bavila místních přibližně 700 lidí.

Autor: Marcela Kaniová