Slavnostní okamžik nadešel ve středu hodinu před polednem i v malotřídní základní škole v Bratřejově nedaleko Vizovic.

Na svou třídní učitelku Janu Kubicovou tam upírají zraky pouze tři malí prvňáčci, kteří se učí ve třídě společně s druháky. Prvňáčci jsou zde čtyři, ale dnes jeden z nich chybí, a tak jeho vysvědčení dává učitelka stranou. 

„Všichni nemůžou umět perfektně všechno. Někomu jde líp čeština, jinému matematika, dalšímu výtvarka. Všechny vás ale musím moc pochválit za vaši snahu,“ říká prvňáčkům jejich učitelka a už si zve k sobě malého Adámka.

Předává mu výpis z vysvědčení se samými jedničkami.

Podchod pod nádražím v Tlumačově.
Podchod v Tlumačově vymalovaný dětmi někdo počmáral vulgarismy

„Jen tak dál pěkně pokračuj,“ chválí jej Jana Kubicová a Adam jako správný kluk jí za to hlasitě děkuje. 

Samé jedničky na vysvědčení mají i jeho dvě spolužačky: Anetka a Johanka. 

„Já mám nejraději výtvarku, ráda kreslím a vyrábím. Matematika a čeština mě ale taky baví. Jinak se mi ve škole líbí a se svým vysvědčením jsem spokojená,“ raduje se nad svým prvním vysvědčením Johanka. 

Také Adamovi se ve škole líbí a nejvíce jej baví matematika, ale i čeština a tělocvik.

„Mě baví čeština a prvouka. Moc se mi tu líbí. Tady je to lepší než ve školce,“ hodnotí první půlrok ve školní lavici prvňačka Anetka. 

Chválou nešetří ani jejich třídní učitelka Jana Kubicová. Děti jsou prý velice šikovné, nemají problém s matematikou či s češtinou. Do školy se připravují pravidelně a i s jejich rodiči je dobrá spolupráce a komunikace. 

„S letošními prvňáčky jsem nadmíru spokojená. Když k nám přišli v září ze školky, nebyl žádný problém. Nezpozorovala jsem, že by někdo tesknil, měl nějaké problémy či nechtěl chodit do školy. Všichni to zvládli dobře,“ dodává učitelka.

Spokojená je také s druháčky, kteří si hned poté přebírají svá vysvědčení. Na všechny děti pak už v pátek čekají jednodenní pololetní prázdniny.

Stavba dřevěné kaple v obci Podhradí.
Obyvatelé Podhradí si dlouho přáli svou vlastní kapli. Přání se jim brzy splní