Sraz byl naplánován na jednu hodinu odpoledne před tamním hostincem. Při příchodu se každý koňák zaregistroval a zaplatil dvousetkorunové startovné.

„V ceně je mašle, klobása, dvě piva, večeře, vstup na večerní zábavu, nocleh a samozřejmě ranní polévka,“ řekla s úsměvem jedna z pořadatelek Tereza Polášková.

Okolo čtrnácté hodiny zasedli westernově odění jezdci do sedel a vydali se na dvouhodinovou projížďku po okolních lesích. Po dojezdu čekal znavené dvojice závod přes dlouhou louku vedle hostince.

Milovníci koní a westernu, kteří vyjížďce pouze přihlíželi, si přišli na své také při podvečerních ukázkách westernového ježdění a dětských projížďkách na koních.

Až z Prakšic u Uherského Brodu přijel na sraz povozem šestatřicetiletý Zdeněk Běhůnek. „Tady v Kaňovicích jsem poprvé, ale jinak jezdím pravidelně na několik Hubertových jízd ročně,“ pochlubil se výletník s kloboukem. Kromě dvou zapřažených kobyl, Nadi a Gréty, měl sebou také čtyřměsíční hříbě. „Pro někoho je taková akce tradicí, pro mě je to dovolená,“ okomentoval svoji účast.

Večer přišla na řadu všemi účastníky Hubertovy jízdy i ostatními obyvateli Kaňovic očekávaná společenská zábava. K poslechu zahrála country kapela Sklerotici a nechyběla bohatá tombola. Mezi výhrami byl například fotbalový míč, žehlička nebo praktické nářadí, a pozadu nezůstal ani tematický obrázek koně či kovbojský klobouk.

A jedna rada na závěr. Když má na podobném srazu koní zvíře uvázáno na ocase barevnou mašličku, znamená to, že kope, a je proto radno nepřibližovat se k němu zezadu.