V prvním případě zavolala na linku 150 majitelka kočky.

„Jednalo se sice o standardní výjezd, musím ale říci, že šlo zase jednou také o docela o radostnou akci,“ zhodnotil s úsměvem mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Celý zásah proběhl za pomoci lana a sítě.

„Podařilo se nám kočku vyprostit do patnácti minut a předat šťastné majitelce,“ dodal mluvčí.

Mnohem větší starosti ovšem nadělal hasičům kůň, o jehož život před polednem boovali v Břestu.

„Poník spadl do jímky v hospodářské části u rodinného domu. Dostal se ze zahrady a výběhu k domu, ucítil seno v technické místnosti a po vstupu se propadl přes překližkové krytí do jímky,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Majitel se podle něj marně pokoušel dostat nešťastné zvíře ven už několik hodin.

„V jímce nebylo hluboko, asi jen metr a půl. Z jámy mu trčela hlava a část předních běhů. Hasiči se ho nejdříve pokusili vysvobodit pomocí lan, ale vzápětí se ukázalo, že zvíře je v jámě zaklíněné a navíc je hodně nervózní. Byl proto povolán veterinář, který poníka uklidnil injekcí,“ vylíčil dramatické okamžiky Mitáček.

Hasiči poté použili na poníkovo vysvobození lana s popruhy, která protáhli přes trámový strop. Přes kladku se podařilo zvíře zachránit a uložit na seno do stáje.

„Poník nebyl viditelně zraněný a po protrpěných hodinách nedobrovolné pasti mu k radosti všech i znovu zachutnalo,“ uzavřel zápletku se šťastným koncem mluvčí krajských hasičů.