První máj se nesl v duchu setkávání lidí a kulturních zážitků. Patřilo k němu ale i odhalení busty vloni na podzim zesnulého Tomáše Bati Juniora u sídla Nadace Tomáše Bati jeho manželkou Sonjou. Tu doprovodila z Kanady do České republiky i její dcera Monica.

Poprvé se zlínského 1. máje zúčastnila diplomatka Magda Vašáryová. „Přijela jsem na pozvání paní Sonji a paní Monicy, které znám už dlouho, stejně, jako jsem znala pana Tomáše. Prý by si pan Tomáš přál, abych byla u odhalení jeho busty,“ uvedla někdejší herečka, slavná například rolí ve filmu Postřižiny.

Sonja Baťová si zase připomněla chvíli, kdy byla poprvé ve vile, v níž sídlí Nadace. „Bylo to v roce 1989. Tehdy byla obsazená pionýry,“ poznamenala. Když prý vešli s manželem dovnitř, nevěděli, jak se mají mezi tamním osazenstvem zachovat. „Tomáš mě vzal za ruku, že mi ukáže, kde míval ložnici. Když jsme otevřeli její dveře, jako první jsem uviděla Gottwaldovu bustu. Asi ji před námi chtěli na poslední chvíli schovat, a dali ji právě tam,“ pousmála se.

U vily si mohli návštěvníci také prohlédnout práci řezbáře či dráteníka a podívat se na vystoupení mažoretek, folklorního souboru či bubeníků z Afriky.

Pro děti byly nachystané balonky, limonáda zdarma, a atrakce jako lanová a opičí dráha nebo minigolf. V zahradě se sešli také absolventi Baťovy školy práce.

„Za Baťů býval i průvod přes město. Nejslavnější to bylo v osmatřicátém roce, tehdy se Jan Baťa vracel z Indie,“ vzpomínal šestaosmdesátiletý František Šnajdr. Tehdy byl v Baťově škole práce mladým mužem. Bývalý modelář dámské obuvi dodal, že po okupaci byly průvody zakázány.

Oslavy Svátku práce na náměstí se nesly v lidových, country a swingových tónech. Dopoledne postavil májku folklorní soubor Vonica, odpoledne pak hrál například Avion Swing Band.