Zapojili se tak do celostátní akce, která se koná každoročně v lednu, a má chránit srny, daňky, jeleny či muflony před nosohltanovými a podkožními střečky, oblými plicními červy či zákožkou svrabovou.

Myslivci sypou zvěři speciální léčivé krmivo. „Kvůli přebíhání zvěře se krmí po dva dny. Používá se prostředek Cermix, který se dávkuje po deseti kilogramech na dvacet kusů srnčí nebo osm kusů daňčí zvěře,“ vysvětlil předseda biskupických myslivců Vlastimil Hroš.

Zvěř prý lék, podávaný v granulích s obilným šrotem, bere velmi dobře, takže opravdu bývá bez parazitů. Díky přeléčování tak měl Hroš jen jednou za pětadvacet let, po které se věnuje myslivosti, možnost vidět zvíře silně napadené podkožními střečky.

„Larvy byly tlusté jako prst, byly naskládané podél páteře,“ popisoval Hroš. Srna prý byla velmi pohublá a slabá, a její zvěřina už nebyla využitelná pro lidi.

V honitbě se sedmi členy mají biskupičtí normovaný stav šestadvacet kusů srnčí zvěře, který se v honitbě také drží. Mají tam i zajíce, bažanty, koroptve a divočáky. Občas tudy ale přeběhnou i daňci. „Těch jsem tu kdysi viděl i pětadvacet,“ poznamenal myslivec, kterého další cesta s léčivem do lesa čeká ještě v neděli.