„Lidé měli možnost vyjít na věž, podívat se na varhany či oratoř, kde máme liturgické předměty," řekl Deníku pohořelický kněz.

Kostel svatého Jana Nepomuckého byl postavený v letech 1734–1739 za olomouckého biskupa hraběte Jakuba Arnošta z Lichtenštejna-Kastelkornu, který jej také vysvětil 15. května 1740. Stojí v bezprostřední blízkosti zámku, s nímž je také propojen.

Letos navíc do Noci kostelů zapojili také tamní druhý kostel svatého Jiljí, který je zase u hřbitova. V něm se bohoslužby konají příležitostně podle ohlášení. „Dělníci tam prováděli opravy, takže vloni to nebylo možné. Teď je tam už hotová dlažba, takže jsme jej mohli upravit, vyzdobit a otevřít," podotkl Miroslav Jáně. Z jednoho kostela do druhého lidé mohli využít vláčku, který je převážel.

V obou na návštěvníky čekalo vystoupení dětí nebo třeba zajímavé přednášky. „Kostelíček znám, je krásně vyzdobený. Chodívám sem, protože tu mám mladé. A malá tady dneska vystoupí," řekla například Pavla Šolcová z Otrokovic. Nadšená byla také Lenka Pavelková. „Velice se nám tato akce líbí, jsme moc spokojeni. Podíváme se i na věž," těšila se v průběhu akce.

Podle Lubomíra Nágla, koordinátora akce za Arcidiecézi olomouckou, byl letošní ročník akce úspěšný, kostelů se zapojilo 220 až 230. „Někteří z loňského roku se tentokrát nezapojili, aby si vydechli, zato je nahradily zase jiné farnosti, které se pro Noc kostelů nově nadchly. Do všech si v celé arcidiecézi našlo cestu zhruba 78 500 lidí," zhodnotil koordinátor.