„Konečně nebudu muset utrácet za cestování do měst, která skatepark mají. Jsem rád, že jsme to po téměř dvou letech chození na úřad dokázali a skatepark tady bude,“ řekl student Matěj Dolanský. Dodal, že ani lidem se právě nezamlouvalo, že skejťáci jezdí po náměstí, proto začali situaci řešit. „Vyžádali jsme si asfaltovou plochu vedle atletického hřiště nad školou, na kterou si můžeme nosit vlastní překážky,“ sdělil Dolanský. Na stejném místě také nový areál vyroste.

Na podobě nového sportoviště se mladí lidé velkou měrou podíleli sami. Na radnici jim vyšli vstříc. „Sami si navrhli podobu skateparku a překážek. My to doladili a konzultovali s odborníky,“ řekla projektová manažerka vizovické radnice Jana Kubíková. Doplnila, že zatím chystají pro freestylisty sedm překážek.

Podle Kubíkové chce město vybudováním nového areálu vyjít vstříc současnému životnímu stylu mládeže a motivovat ji k aktivnímu sportování. Peníze na projekt „Skatepark-Vizovice“ získalo z programu Prevence kriminality od ministerstva vnitra. Dotace ve výši 280 tisíc korun pokryje osmdesát procent z celkové částky. Město doplatí 70 tisíc korun. Přes léto se uskuteční výběrové řízení na dodavatele překážek. Od září do konce října se už bude stavět. Fanouškům skateboardu a freestyle kol bude areál volně přístupný.