Ševci si pondělní návštěvu náramně užili. U vytržení al byli především děti, které ve fotbalistech poznávaly své idoly a oblíbené hráče. „Škola je základ života. Buďte poctiví a neupřednostňujte jiné věci. Do budoucna se vám studium určitě vrátí,“ řekl dětem na přivítanou útočník Tomáš Poznar, který má na školu krásné vzpomínky. „Tady to bylo vždycky fajn. My jsme byli sportovní fotbalová třída, takže jsme se viděli jak na tréninku, tak i ve škole. Pouze učitelé nás neměli příliš v oblibě. Ve třídě jsme byli samí kluci a hodně z nás i grázlíci,“ směje se Poznar, který byl vzorný student a doma dělal rodičům radost s vyznamenáním.

Do bývalé základní školy se vrátil po dlouhé době. „Za ty roky, co jsem tady nebyl, se to hodně změnilo, ale řekl bych, že spíše k lepšímu. Co si vybavuji, tak první dny jsme se možná ještě do školy těšili. To volno bylo docela dlouhé a dokázali jsme si ho užit. Po chvíli nás to ale ve škole přešlo a už to nebylo tolik příjemné,“ usmívá se útočník Fastavu.

Na časy strávené ve školní lavici nezapomíná ani Lukáš Železník, jehož nejoblíbenějším předmětem byla matematika. „Strašně mě bavilo počítat. Samozřejmě jsem měl rád i tělocvik,“ líčí odchovanec Zlína. Zážitků ze základní školy, kam se po dvouměsíčních letních prázdninách vždy rád vracel, má hodně. „Srandu jsme si uměli udělat,“ usmívá se čerstvý otec s přezdívkou Palič, který dětem vzkázal, aby do školy chodily poctivě a snažili se mít co nejlepší známky.“

Spoustu bývalých učitelů potkával při pondělní návštěvě také gólman Stanislav Dostál. S každým si měl co říct. „Mám jenom dobré vzpomínky. Všechno bylo vždycky v pohodě, od učitelů až po trenéry, kteří nás vychovávali. I když jsem měl raději tréninky, které následovali po vyučování, tak škola k tomu všemu prostě patří,“ dodává jednička Fastavu.

Základní škola Komenského II ve Zlíně dlouho patří mezi partnerské školy ligového klubu, kde se vzdělávají i nejmenší hráči či děti fotbalistů. Právě tuto školu v minulosti navštěvovali také Tomáš Poznar, Stanislav Dostál či Lukáš Železník. Do party v pondělí přibrali ještě Josefa Hnaníčka a Petra Jiráčka a společně brzy ráno vyrazili do tříd, aby žáky do nového školního roku povzbudili a popřáli jim hodně štěstí.