„Zjednodušeně lze říci, že stavba má tři části. Hlavní bude před budovou vlakového nádraží, ta bude sloužit k orientaci lidí, kudy se vydat k nástupu na další dopravní spoj. Směrem na jih budou nástupiště, severně pak vznikne parkoviště,“ sdělila starostka Radoslava Matuszková. Místa pro auta by měla nahradit současnou trolejbusovou točnu a má poskytnout prostor pro asi padesátku vozů.

Stavba se neobejde bez určitých omezení pohybu osob. „Vyzýváme proto veřejnost, ke zvýšené opatrnosti v blízkosti staveniště,“ poznamenala Matuszková.

Na projekt terminálu získalo město jedenapadesáti­milionovou evropskou dotaci a chce jej provést bez přerušení dopravy. „Zbytek hradíme z našeho rozpočtu,“ doplnila starostka.

Výhodou by měl být oproti současnosti mimo jiné, že mezi jednotlivými dopravními prostředky bude možné přecházet zastřešeným prostorem.

Chystané změny mnohé obyvatele Otrokovic těší.

„Určitě to bude lepší než teď. To, že to tu třeba bude rozkopané, musíme tu chvíli přežít,“ řekla například Lenka Kašlíková.

„Zatím o tom nic nevím, ale snad to tu pak bude veselejší,“ míní další z místních Marek Špaček

Potěšeni jsou i přespolní.

„Dřív jsem tudy dost jezdíval a za čtyři desítky let se tu nic moc nezměnilo. Myslím, že už by to bylo vhodné nějak obnovit,“ poznamenal Josef Ingr ze Zlína

Přestože slavnostní poklep na základní kámen se uskutečnil už včera, pracovat se na terminálu reálně začne až po neděli.

„Stavbu začneme během příštího týdne přeložkami inženýrských sítí. To bude také zřejmě nejproblematič­tější, protože v podzemí by v těchto místech měly být také zbytky bunkru,“ vysvětlil Jiří Dlabač, ředitel společnosti SMO, která stavbu provede.

Termín dokončení je za rok. „Chtěli bychom to zvládnout ale už letos,“ poznamenal Dlabač.

Že by stavba příliš neovlivní cestování lidí trolejbusy, věří ředitel Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice Josef Kocháň.

„Jsme s firmou, která bude terminál stavět v kontaktu. Nijak významně by se to cestování nemělo dotknout a navíc budeme ke stavbě přistupovat tak, aby to cestující pokud možno nepocítili,“ přislíbil Kocháň.