Akci zorganizoval na podporu sbírky, jejíž výtěžek bude věnován povodněmi postižené obci Skorošice na Jesenicku. Vystoupení zaštítil zlínský magistrát, který je zároveň iniciátorem celé sbírky.

„Podporuji vše, co by mohlo pomoci postiženým obcím,“ řekla primátorka města Irena Ondrová.

Orchestr přispěl částkou 10 tisíc

V průběhu koncertu přijala dar ve výši 10 tisíc korun, které mezi sebou pro postiženou obec vybrali právě členové vystupujícího orchestru.

„Je skutečně chválihodné, že se členové souboru sešli v tak hojném počtu. Všichni jsou normálně zaměstnaní, a navíc často nejsou ani ze Zlína,“ kvitovala charitativní počin manželka jednoho z hudebníků.

Tečovice rozdaly přispívajícím osm metráků melounů

K akci se přidala také obec Tečovice, která zprostředkovala netradiční příspěvek v podobě osmi metráků vodních melounů pro první dárce. Každý kdo přispěl, obdržel jeden.

„O melounech jsem neměla tušení. Jdu z práce a celý den poslouchám o koncertě v rádiu, tak jsem se tady zastavila,“ uvedla obyvatelka zlína Hana Kostková, když házela do kasičky zelenou bankovku.

„Nikdy nevíte, koho může takové neštěstí potkat. Moji rodiče například bydlí přímo u řeky Moravy,“ vysvětlila své pohnutky.

Gabriela Dvorníková