„V jednotlivých regionech zoologické zahrady, tedy v Africe, Asii, Austrálii a Jižní Americe, budou k dispozici průvodci a průvodkyně z řad studentů ochotní zodpovídat nejrůznější dotazy,“ uvedla mluvčí zlínské zoo Romana Bujáčková. Poukázala, že tito lidé také sami oslovují kolemjdoucí a upozorňují je na zajímavost dané lokality, právě narozená mláďata, přibližují chování zvířat a doporučují návštěvníkům další místa ke shlédnutí.

„Často s hloučkem posluchačů postupně projdou celý region. V každé oblasti je navíc připraven i stánek s nejrůznějšími přírodními artefakty. Na stanovištích bude možné zblízka spatřit například roh nosorožce, lebku mravenečníka, vajíčko pštrosa či pohladit si kůži slona,“ přiblížila Bujáčková. Na své si podle ní přijdou i děti. Na několika místech totiž pro ně budou k dispozici zábavné listy s hádankami, doplňovačkami a omalovánkami.

„Návštěvníci mohou zavítat i na oblíbený seriál Představujeme naše zvířata. Ten se koná v době letních prázdnin každý den včetně státních svátků. A to na různých místech našeho areálu,“ sdělila mluvčí zoo. Vyjmenovala, že konkrétně se mohou lidé poučit a pobavit u tučňáků, tapírů, lachtanů, kotulů veverovitých, slonů, žiraf a goril.

„Zájemci jsou informování nejen o samotných zvířatech, ale také o zajímavostech z jejich chovu v zoologické zahradě. Povídání je většinou spojeno s krmením a návštěvníci tak mohou pozorovat zvířata z větší blízkosti,“ podotkla mluvčí.

K těm nejzajímavějším patří podle Bujáčkové komentované krmení lachtanů spojené s ukázkou výcviku.