Gojníczek přiznává, že rybu chytil čirou náhodou. „Rybařit chodím tak jednou týdně. O tom, že je v přehradě velká štika, tu věděli všichni, ale rozhodně jsem nešel na ryby s úmyslem ji ulovit,“ řekl.

S vylovením mu nakonec pomohl jiný lovec, který byl zrovna poblíž. Ukázalo se totiž, že podběrák je pro rybu příliš malý. Štika z něj na břehu vyskočila a pokoušela se dostat zpátky do vody. Celá věc je o to pozoruhodnější, že Gojníczek není prvním rybářem, který měl kapitální rybu na vlasci. Například Petru Poláškovi ze Zlína zabrala počátkem září na rybářské soutěži O putovní pohár města Luhačovice. Protože mu ale vyskočila z podběráku rovnou do vody, přišel o první místo, a tím i o zájezd do Norska.

Zážitek to však byl podle Poláška nepopsatelný. „Byla krásná. Když jsem ji vytáhl, rozhostilo se mezi diváky na pár vteřin ticho,“ řekl.
Místní rybáři mluví o úlovku s obdivem. „Chytit trofejní štiku v tak členitém terénu, na tak tenký vlasec, a ještě k tomu bez lanka byl prostě zázrak. Je to nejdelší i nejtěžší ulovená štika v historii přehrady,“ komentoval událost jednatel Rybářského svazu Luhačovického Zálesí František Miko.
O dalším osudu ryby je už rozhodnuto. Hlavu si nechal Česlav Gojníczek vypreparovat a maso podle jeho slov sní rodina. On sám totiž ryby nerad. ⋌(gal)