Místní lidé sepsali už před rokem stížnost, kterou oficiálně převzali pracovníci Krajské hygienické stanice Zlínského kraje (KHS ZK). Na případ se ale zapomnělo. Hygienici provedou měření hluku po urgencích Deníku tento týden.

„Slyšíme střelbu, i když sedíme doma. Vadí nám to. Jsou to rány jako hrom. Že je střelnice mezi rodinnými domky určitě není normální,“ postěžovala si obyvatelka čtvrti Nivy Marcela Možíšová.

„Je to velmi nepříjemné. Hluk mě obtěžuje. Mám strach, že budou projektily létat až k nám,“ pokračoval Aleš Kadlčík, který staví na Vršavě těsně vedle střelnice rodinný dům. „Když slyšíte střelbu, tak si nepřipadáte jako ve městě nebo ve svém rodinném domě,“ podotkl i další obyvatel Vršavy Dušan Žouželka. „Mě vadí u střelnice nepořádek, odpadky,“ doplnil Miroslav Kolařík ze čtvrti Nivy.

Provozovatel střelnice Roman Červinka se proti výtkám obyvatel ohradil. „Co k tomu říct? Moc hluku tam určitě neděláme. Střílíme velice málo. Je to i dokladovatelné podle knih,“ řekl a zavěsil telefon.

Zlínský magistrát odesílá všechny stížnosti na hluk Krajské hygienické stanici Zlínského kraje.

Kompletní články najdete v tištěném vydání Zlínského deníku

Martin Lavay