„Loni v tuto dobu už bylo po prvním sněhu, takže brzy rozhodně není. Tohle nezvykle teplé počasí nám ale přišlo vhod, protože jsme se v klidu mohli věnovat přípravám na zimu,“ uvedl Dan Václavek z horského hotelu Portáš v Javorníkách.

A na jaké novinky se návštěvníci vyhledávané lokality mohou těšit letos? Zásadní změnou bude možnost dostat se na lyžích pohodlně od Portáše až k nástupišti velké sjezdovky pod Kohútkou.

„Budeme upravovat spodní cestu od hotelu, takže vznikne nová spojnice pro sjezdaře. Úsek budou moci využívat i běžkaři, kteří se tak jednodušeji dostanou do Vranče,“ vysvětlil Václavek.

Počasí pozorně sledují také ve Velkých Karlovicích, které jsou vyhledávanou lyžařskou oblastí.

„Věříme, že letos se konečně dočkáme pořádné zimy a budeme moci rozjet snowtubingovou dráhu u hotelu Horal. V minulosti o ni byl velký zájem,“ uvedl správce tamních sjezdovek Leo Bača. Prozradil, že nově má být vybavena umělým zasněžováním i kratší sjezdovka u hotelu Lanterna.

Novinky chystají i v lyžařském areálu na Pustevnách. Na sjezdovce u hotelu Panorama vyroste zbrusu nová snowboardová dráha. A provozovatelé areálu myslí i na ty, kteří dříve museli od parkoviště ke sjezdovkám šlapat pěšky.

„Už před Vánocemi tam začne jezdit motorový vláček, který turisty pohodlně dopraví až na místo,“ sdělil Jan Mikeska ze sportovního klubu Skialpin.