Od příštího čtvrtka se tak do jízdních řádů vracejí školní spoje a souběžně s tím také některé novinky. Mezi nejzásadnější patří bezesporu zavedení nové linky číslo 90, která nově zaveze žáky až ke škole v Želechovicích nad Dřevnicí.

„Vyšli jsme vstříc požadavkům rodičů z Lužkovic a Želechovic a pod číslem nové linky 90 zavádíme tři školní spoje, které pojedou až k Základní škole v Želechovicích,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Linka bude vedena od Sportovní haly ve Zlíně po trase linky 11 do Lužkovic-Na Gruntech a odtamtud do Želechovic k nové zastávce Želechovice, škola. Jeden spoj bude veden ráno před začátkem vyučování, dva odpoledne, aby se žáci dostali městskou dopravou také domů.

Vzniknou nové zastávky Želechovice, škola; Želechovice, obecní úřad (pouze ve směru do Lužkovic) a později bude dobudována a zprovozněna zastávka Želechovice, Pod Stráží.

Počínaje prvním zářijovým dnem také DSZO posílí spoje na lince 31 na Kudlově a víc spojů se dočkají také zaměstnanci pneumatikárny v Otrokovicích.

Změna pracovní doby v některých společnostech v průmyslové zóně ve Zlíně­Přílukách si také vyžádala zavedení některých nových spojů na lince 11, která tuto oblast obsluhuje. Kompletní nové jízdní řády v následujících dnech zveřejní dopravce na svých internetových stránkách