„Grill pointy jsou doménou hlavně větších měst, protože jejich vybudování je nákladné. U občanů si ale rychle najdou své příznivce, kteří je využívají rádi a často. Věřím, že to bude i případ Otrokovic. Cílem projektu jsou nejen gastronomické zážitky, ale především motivace pro společné trávení volného času na čerstvém vzduchu,“ zmínila starostka města Hana Večerková.

Přístaviště nabízí vše potřebné. Po technické stránce, pokud jde o instalaci grilu, i příjemný stín stromů, posezení, veřejné toalety a občerstvení. Před zprovozněním grilu má být okolí ještě doplněno vhodným mobiliářem.

První rezervace, potom maso na gril

V provozu bude gril od 1. května do konce října, ale bude nutné si ho zarezervovat. A to prostřednictvím webových stránek www.publicgrills.com.

"Je třeba zarezervovat čas grilování a zaplatit poplatek 100 korun. Po obdržení aktivačního kódu si lidé gril sami spustí podle zaslaných instrukcí. Za tuto částku bude gril v provozu dvě hodiny,“ uvedla projektová manažerka Vladimíra Brožová.

Dětský svět na Výstavišti Kroměříž
Jak zabavit děti, když prší? Bazény a herny ve Zlínském kraji

Využívání grilu je zpoplatněno, aby se rezervační systém nezačal zneužívat fiktivními rezervacemi.

„Je důležité zmínit, že poplatek není částkou za údržbu grilu. Každý uživatel je povinen po sobě gril uklidit, aby byl připraven pro další zájemce. Záleží na nás, jak dlouho zařízení vydrží pěkné a funkční,“ doplnila Hana Večerková.

Nový elektrický gril nabízí zdravější způsob grilování. Nevznikají u něj škodlivé spaliny ani hoření odkapávajícího tuku. Žádný obtěžující kouř, fosilní paliva, riziko požáru či zbytečný odpad z grilovacích podložek.