Návštěva tak bude možná pouze se zakoupenou elektronickou vstupenkou nebo na základě předložení platné celoroční permanentky. K dispozici bude prozatím jen hlavní vstup.

Otevřou také restaurace v areálu zoo, drobné občerstvení nabídnou formou okénkového prodeje. Areál zoo bude přístupný od 8.30 do 18.00 hod.

Rozhodnutí vlády o změně termínu otevření venkovního areálu ve zlínské zoo přivítali s nadšením.

„Je to pro nás skvělá zpráva, na kterou jsme netrpělivě čekali. Po celou dobu uzavření jsme se snažili připravit areál zoo na novou hlavní sezónu, během dneška a víkendu zajistíme ještě odpovídající úpravy dle vydaných pokynů vlády,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Návštěva zoo tak bude možná pouze na základě zakoupení elektronických vstupenek na webu zoo.

„Online vstupenky okamžitě po zaplacení doručíme na zadaný e-mail. Poprosíme návštěvníky, aby si je raději vytiskli, výrazně tak urychlíme průchod přes turnikety do areálu zahrady,“ přiblížila Romana Bujáčková z oddělení marketingu.

V případě ročních permanentek bude vstup umožněn po předložení platné karty Zoo Zlín Family pracovníkům u turniketu.

V areálu zoo budou pro návštěvníky platit určitá pravidla související s krizovými opatřeními. Zoo bude apelovat na dodržování bezpečných rozestupů v délce 2 m v prostoru turniketů a v celém areálu. Vstup bude možný pouze se zakrytím úst a nosu, nebude možné vytvářet hloučky a skupinky početnější než 10 osob. U vstupů do zoo, restaurací a toalet budou umístěny stojany s dezinfekcí.

„Všechny potřebné informace zveřejníme na našem webu a sociálních sítí, informační panely připravíme také u vstupů nebo restaurací. Otevřeme všechny restaurace včetně Chocolatérie a Kefa baru, občerstvení nabídnou formou výdejního okénka,“ doplnila Romana Bujáčková. Pavilony a zámek Lešná zůstanou nadále uzavřené.

„Věřím, že naši návštěvníci uvedená opatření pochopí a budou je dodržovat. Zahrada teď vstupuje do nejkrásnějšího ročního období, celý areál rozkvétá, narodila se spousta mláďat. Během uzavření nás návštěvníci neskutečně podporovali, za šest týdnů nám zaslali neuvěřitelných 750 000 Kč. Za tuto pomoc jim opravdu moc děkujeme, ukazuje se, jak moc mají lidé zlínskou zoo v oblibě. Konečně teď všechny budeme moci opět v zahradě přivítat,“ vyzdvihnul ředitel Roman Horský.