„Někteří cestující už se dotazují, kdy začnou ve Zlíně trolejbusy zajíždět na nově vybudovanou točnu ve Zlíně v Antonínově ulici. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice už je na tuto změnu připravena. Podmínkou však je dokončení stavby nového objektu univerzity a rovněž vybudování sociálního zařízení pro řidiče trolejbusů," uvedl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

V Antonínově ulici už je vybudováno a plně funkční potřebné trolejové vedení včetně výhybek a odbočení z třídy Tomáše Bati. „Bude-li stavba univerzitní budovy dokončena, vozovka zprůjezdněna a zajistí-li město pro naše řidiče na této nové konečné stanici také nezbytné sociální zařízení, můžeme zahájit provoz na točně Antonínova od 1. září letošního roku. Předpokládáme, že by zde měly svou konečnou trolejbusy linky 11 (Příluky, Lužkovice) a 12 (Želechovice nad Dřevnicí), které zatím otáčíme na obratišti Sportovní hala," uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Z trolejbusů linky 11 a 12 nyní většina cestujících vystupuje už na zastávce Náměstí Práce, takže tyto vozy jezdí na točnu Sportovní hala téměř prázdné. Přesměrováním na novou točnu Antonínova by mělo s těmito trolejbusy pokračovat v jízdě od zastávky Náměstí Práce více cestujících. Ti budou mít z točny Antonínova kratší docházkovou vzdálenost například do zdravotnických zařízení na zlínské poliklinice nebo blízkých lékařských domů, středoškoláci dojedou pohodlně do blízkosti Střední průmyslové školy Zlín, vysokoškoláci k budově kolejí apod.