Symbolicky si těmito investicemi připomínají 50 let středoškolského vzdělávání ve Slavičíně, neboť 1. 9. 1964 vznikla střední škola u Vlárských strojíren.

Vestřední odborné škole dosáhli mimořádný úspěch v obhájení prvního místa programování CNC strojů v programu FANUC v celostátní soutěži, a to již po čtvrté v řadě.

„Kvalitu naší práce se snažíme prezentovat na základě faktů, vyhodnocovat srovnáním s jinými školami," sdělil ředitel školy Josef Maryáš. Také svým vybavením se škola řadí mezi přední strojírenské školy v republice.

„I tyto faktory zabezpečují našim absolventům velmi dobrou připravenost a uplatnitelnost na trhu práce," řekl ředitel. Moderně vybavený a zrekonstruovaný areál školy bude mít všechny předpoklady k tomu, aby nabídl uchazečům devátých tříd nový atraktivní maturitní obor pro rok 2015 – 2016 Informační technologie.

„Studenti by byli vzděláváni v údržbě prostředků IT zaměřené na HW, programování a vývoj uživatelských, databázových a webových řešení, v instalaci, správě a aplikaci operačních systémů," dodal ředitel.

ROMAN BUČEK