Podle lídra ODS Jaroslava Burkarta je toto vítězství poněkud zvláštní, a to právě počtem získaných křesel. Doposud totiž strana měla pět mandátů, což jim stačilo k vytvoření koalice se SNK. Nyní mají ale čtyři strany po třech křeslech. „Koaliční jednání je teprve v začátcích. Už jsem o nějakých variantách uvažoval. A prozatím se nabízí možnost utvořit jednu velkou koalici. Ale uvidíme, jak se v následujících dnech dohodneme,“ nastínil Burkart.

I SNK – Pro Vizovice začala v neděli vyjednávat o možných koaličních alternativách. „Vzhledem k tomu, že čtyři strany mají po třech křeslech, bude vyjednávání složitější. Prozatím se nám ale nabízí spojení s ODS a TOP 09. Je to ale vše o další diskusi,“ poznamenala zatím stávající starostka města Alena Hanáková. Ta však ve vedení města již končí, a to právě s ohledem na svůj post v Parlamentu České republiky.

Nováčkem na radnici se stala TOP 09. S 15 procenty hlasů získala tři mandáty stejně jako KDU-ČSL. To ČSSD si ve Vizovicích nepolepšila, ale ani nepohoršila. Náleží jí opět dvě křesla. Dva mandáty získali i Nezávislí a jeden post bude mít Český politický střed.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.