Vše začalo návrhem Zdeňka Blažka (ODS) na doplnění jednoho bodu do programu jednání. Týkal se řešení problému s komunikacemi v jedné místní části. Ty nejsou v majetku města a majitel je nabídl k bezplatnému převodu městu. Jenže s tím souvisí i nutnost zajistit jejich údržbu, která není levná. „Již na minulém zasedání jsem radu žádal, aby se touto situací zabývala," řekl.

Radě se však do převodu nechce. „Nechali jsme si udělat posudek a dané komunikace neodpovídají stanoveným normám. V Případě jejich převzetí bychom do nich museli investovat desítky milionů korun," vysvětlil Jiří Kadeřábek (Zlínská volba). Do diskuse se zapojili postupně také Miroslav Adámek (TOP 09 a STAN), Josef Novák (Zlínská volba), Aleš Dufek (Zlín 21), Marián Lehocký (ČSSD), Martin Mikeska (ČSSD), František Rábek (KSČM), Boris Popetko (ČSSD) nebo Eva Štauderová (M.O.R.) a někteří další. Situace nakonec vygradovala návrhem odvolání celé rady ve složení Miroslav Adámek, Jiří Kadeřábek, Aleš Dufek, Ondřej Běták, Miroslav Kašný, Bedřich Lansfeld, Mojmír Jurák, Josef Novák a Kateřina Francová. O každém jméně se mělo hlasovat samostatně.

V té chvíli už byla situace nepřehlednou ve smyslu, kdo co navrhuje a požaduje. Proto primátor Miroslav Adámek musel po asi hodinové debatě, která spíše připomínala frašku, vyhlásit přestávku na ujasnění dalšího procesního postupu, aby se vůbec bylo možné pohnout z místa. Po přestávce hlavy alespoň na chvíli trochu vychladly a v hlasování zastupitelé rozhodli o tom, že výše zmíněné body do programu zařazeny nebudou. „Takto rozhádané zastupitelstvo jsem neviděl roky," vyjádřil se jeden z občanů, který se představil jako pan Slovák.

Autor: Roman Buček