Štefánek přišel o funkci kvůli tomu, že měl dlouhodobé spory s některými rodiči a pedagogy, což mělo podle radnice také negativní důsledek na žáky. Se svým odvoláním však nesouhlasil a podal na zlínský magistrát žalobu. Tu ovšem před nedávnem stáhl a s radními se dohodl mimosoudně.

Grajciarová vyhrála výběrové řízení, do nějž se přihlásili čtyři zájemci. „Novou paní ředitelku jsme jmenovali v pátek. Dohodli jsme se s ní, že nastoupí k 1. únoru příštího roku, aby nezpůsobil její přechod během pololetí nějaké komplikace,“ objasnil náměstek zlínské primátorky Hynek Steska.

Dodal, že než Grajciarová na 12. ZŠ přestoupí, bude pověřen vedením školy stále současný zástupce ředitele Karel Sýkora.

Komise, jež rozhodovala o výběru kandidáta, se skládala ze zástupců města, České školní inspekce, rady školy a zástupkyně pedagogů ZŠ Mikoláše Alše. „Posuzovali jsme při výběru znalost zákonů, představy kandidátů, vize a také první kroky, které plánuje nový nástupce učinit ve prospěch školy,“ přiblížil Steska.

Sám bude prý rád, když ve škole opět nastane uvolněná atmosféra.

Nová ředitelka: Byla to osobní výzva

Alena Grajciarová se do konkurzu přihlásila, jelikož jej považovala za osobní výzvu. „V první řadě musím tuto skutečnost oznámit svým spolupracovníkům a zřizovateli, abychom se domluvili na tom, jak dál zabezpečit plynulý chod školy v Kostelci u Holešova. Potom budu uvažovat, na co úspěšného v novém působišti navázat,“ sdělila budoucí ředitelka 12. ZŠ.

Rozhodně by prý ale ráda vyřešila problémy týkající se komunikace. „Co nejdřív chci ve funkci navázat dobré vztahy s rodiči, pedagogy i žáky. Můžu pracovat tam, kde je pohoda a tvůrčí kolektiv,“ dodala.

Velmi pozitivně přijala novou zprávu předsedkyně Sdružení rodičů ZŠ Mikoláše Alše Petra Veselá. „Nové paní ředitelce gratuluji. Na schůzi jsme se dohodli, že jí budeme v začátcích pomáhat a podpoříme finančně i nějaké projekty,“ uvedla za rodiče Veselá.