Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hubáček: Dovolená v Luhačovicích by se mi líbila

Zlín /ON-LINE ROZHOVOR/ - Dnes od 14 do 15 hodin odpovídal na chatu Zlínského deníku starosta lázeňských Luhačovic, František Hubáček.

4.8.2009
SDÍLEJ:

Starosta lázeňských Luhačovic, František Hubáček. Foto: Repro:Deník

Úplný rozhovor si můžete přečíst zde.

Dobrý den, jak je možné, že město dovolilo rekonstrukci Alexandrie bez řádného zajištění staveniště proti prachu a hluku? Jak je možné, že se pracuje do půl desáté sbíječkami? Zásobování stavby parkuje na chodnících? Neuvažovali jste v době této rekonstrukce zrušit láz. poplatky? Iveta V.

Každá stavba přináší problémy. Stavba v samotném centru je vždy problematická, nicméně je nutné tento hotel opravit. Majitelem je akciová společnost, která má své hotely i v okolí této stavby. Je tedy především na investorovi , aby si ohlídal svoji stavbu. Město určitě nepovolilo nic, co by nebylo v souladu s platnými zákony. Problém však spíše vidím v rychlosti stavby, která se neuvěřitelně vleče.

Dobrý den, zajímalo by mě, v čem se liší práce starosty lázeňského města a normálního města obdobné velikosti. Má to i nějaké klady? Irena Gazdíková

Domnívám se, že se až zase tak neliší. Snad jen tím, že mám více společenských povinností a setkání s významnými lidmi, kteří do Luhačovic přijedou.

Pane starosto, doslechl jsem se že se má stavět další hotel či co ve středu města, tam pod poštou jak je teď trh. Jaktože se o takových věcech neví, jako občana mě to hodně štve, že nám tam má růst další barák a nikdo o tom nic neví. Luhačovjan

Pokud jste luhačovjan tak určitě dostáváte Luhačovické noviny, kde tyto informace jsou. Město prodalo pozemek investorovi, který zde má vystavět polyfunkční dům, ve kterém se budou nacházet resaurace, obchody a byty a tento dům propojí ulici Dr. Veselého a ulici Nábřežní

Pane starosto, májí Luhačovice v plánu někdy v budoucnosti výstavbu golfového hřiště? Byla by vhodná lokalita Horní Dvůr? Milena

Ano, právě tato lokalita byla v územním plánu města vyčleněna pro golfové hřiště. V současné době probíhá studie proveditelnosti a také změna úz.plánu Ludkovic, na jehož území by se také mělo hřiště prostírat.

Kdy dojedeme po CYKLOSTEZCE do Uherského Brodu? Čekáme na ni nejméně 25 let :-) Proč se město vůbec nevěnuje cyklistům? Co je nám platná cyklostezka v Jurkovičově aleji (kterou pacienti stejně ignorují), když k ní nevede žádná bezpečná cesta, pouze přes Lázeňské náměstí, což se nelíbí pacientům. Já je chápu, ale domorodec se jinudy nedostane, pokud se chce vyhnout životunebezpečné hlavní cestě. Děkuji a přeji pěkný den
Zdenka Pokorná

Již jsem dnes o této problematice psal. Přesto všechno doufám, že se nám jednou, a já doufám, že v krátké době, podaří spojení Luhačovic a Uh. Brodu cyklostezkou uskutečnit. Bohužel se nám s lázeňskou společností stále nedaří najít společnou řeč na vyřešení průjezdu přes lázeňské území.

Dobrý den pane starosto, chtěl bych se zeptat, zda je již znám termín, kdy se začne vypouštět a čistit přehrada? Vilém K.

Ano. Podle projektu by měla být vypuštěna v říjnu tohoto roku a vyčištění má proběhnout v růběhu roku 2010. Doufám tedy, že v létě roku 2011 si v ní již zaplaveme bez sinic.

Hezký den pane starosto. Prozradíte nám, kam jezdí starosta krásného lázeňského města na dovolenou? Jaké máte oblíbené destinace v ČR, a které zahraniční země rád navštěvujete? H.N. Hugo Nevíra

Jednou jsem řekl, že je škoda, že bydlím v Luhačovicích, protože by se mi zde dovolená celkem líbila. Protože však musím svoji hlavu vyčistit jinde, tak jezdím nejraději do Chorvatska k moři. Lehnu si s brýlemi na vodu a pozoruji ten krásný a klidný podmořský život. Úžasná relaxace. JInak mám rád jižní Moravu a jižní Čechy a ze zahraničí Rakousko a Francii.

4.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tomáš Janíček

Janíček se s Kvistem shodl: Utkání jsme chtěli za každou cenu dohrát!

Fotbal Evropská liga: FC FASTAV Zlín - FC Kodaň
145

Páník: Kluci si zaslouží pochvalu, ne poznámku! Kdo dvakrát vyhraje, postoupí

Trolejbusy na Jižních Svazích zůstaly v odpolední špičce bez proudu

Dvacetiminutový výpadek napájení trolejového vedení v oblasti Jižních Svahů zkomplikoval včera v odpolední dopravní špičce cestování na největším zlínském sídlišti.

Neví, zda měla sex. Prý byla opilá

„Byl to pro mne slušný přivýdělek. Dělaly jsme společnost mužům, a jestli došlo i na sex, to záleželo na nich. Peníze jsem ale dostala jen za sex, když nebyl, tak ne,“ vysvětlovala ve čtvrtek senátu krajského soudu ve Zlíně mladá žena z Kroměřížska.

Někdo je bez práce až 25 let. Změnit se to praxí snaží školy

Osmnáct let. I tolik roků může člověk strávit coby nezaměstnaný na úřadě práce v jeho evidenci. Chtíc i nechtíc. Odraz na psychice nezaměstnaného však musí být podle vsetínské psycholožky Alexandry Švecové velký.

AKTUALIZOVÁNO

Kabelkový veletrh v Otrokovicích: Odnesli si radost a pomohli Naději

FOTO, VIDEO/ - Dlouhá fronta a zájemkyně čekající už dobrou hodinu před začátkem. Tak to ve čtvrtek odpoledne vypadalo v Otrokovické Besedě předtím, než vypukl třetí ročník oblíbeného Kabelkového veletrhu. Pořádala jej Naděje ve spolupráci s regionálním Deníkem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení