VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Sledovali jsme berany v Plzni i fandění ve Zlíně on-line

Zlín, Plzeň – Zlínští hokejisté vyhráli klíčové utkání. Záznam pátečního on-line přenosu z Plzně i zlínského náměstí je vám nadále k dispozici pro připomínku klíčových okamžiků.

19.4.2013 2 AKTUALIZOVÁNO 19.4.2013
SDÍLEJ:

Fanoušci beranů se sešli na zlínském náměstí Míru, aby fandili beranůmFoto: DENÍK/David Karola

Sledovali jste nejzajímavější okamžiky šestého zápasu finálové série extraligy

Bravó. Berani vyhráli v Plzni. O titulu se rozhodne v neděli ve Zlíně

Děkujeme vám, čtenářům Deníku za pozornost:)

20:10 - Ševci vyhrávají nad Indiány 5:2 a fanoušci se těší na sedmý finálový zápas v neděli. Fandové řvou: "Hoši, děkujééém!"

20:09 - A sledují pátý gól Zlína, který střílí Radim Tesařík. 

20:03 - Náměstí vře. Snad není člověka, který by neměl oči na velkoplošné obrazovce. Někteří sedí dokonce na holé zemi. 

19:57 - Spokojeni jsou i stánkaři, a to nejen s prozatímním výsledkem hokeje, ale i s tržbami. „Přijdu prodávat i v neděli, buď sem nebo na zimák," říká Eliška Hrdinová, které klobásky doslova zmizely z pultu.

19:56 - Zlín vede 4:2. Mexické vlny a Ševci skandují. „Vysoký jalovééééc," zní náměstím.

Stmívá se, ale na náměstí je čím dál více lidí. Zastavují se i kolemjdoucí. Skalní příznivci pořád zpívají a Indiáni snižují na 2:3. Fanoušci lehce znervózní, ale Zlín stále vede, takže není důvod k pesimismu. Obzvlášť, když o chvíli později střílí branku beran Petr Holík.

19:55 - 57. minuta zápasu: Odpověď Zlína ale byla blesková, neboť zaváhání soupeře potrestal ještě v téže minutě proměněným sólem a blafákem do bekhendu Holík - 2:4 

19:54 - 57. minuta zápasu: Po sérii zahozených šancí se Plzni podařilo vykřesat jiskru naděje, na začátku 57. minuty mířil přesně Kratěna - 2:3.

19:37 - Lukáš Fabián z Plzně: Ševci odskakují o gól a sektor ve žlutých dresech propuká v nadšení. Milan Kostourekzní sektorem, fandové oslavují aktuálního hrdinu hostujícího hráče z 1. ligy. Probouzí se i domácí publikum a ženou Plzeň za snížením.

19:31 - Zlín zvyšuje na 3:1. Zaváhání domácí obrany potrestal ve 44. minutě mazáckou střelou mezi betony Kostourek, kterého vybídl ke skórování Okál. 

„My tu ligu stejně vyhrajem…" zpívá náměstí a ze všech stran se ozývá křik. Fanoušci, kterým prší do piva, mají obrovskou radost. Hromadně se objímají. 

„Je to úžasné. Jestli Zlín vyhraje, v neděli určitě přijdu," slibuje Dana Faldíková. „Je to úplně skvělé, ale ještě tomu nevěřím," usmívá se Blanka Střelcová.

19:23 - Je přestávka, takže většina fanoušků míří do nedalekého obchodního centra. Kupují si něco tvrdšího na zahřátí, cigarety i jídlo. Další se schovávají pod přístřešky, protože stále prší.

Brzy začíná poslední třetina, ve které se rozhodne, zda berani ještě mají šanci na titul a utkají se s Plzní v sedmém finálovém zápase. Lidé dělají mexické vlny a náměstí se začíná ještě více plnit.

19:12 - Skončila druhá třetina plná zvratů. Po zlínské euforii plzeňská hala zůstala jak opařená. Naši fandili o to víc a prožívali to až do konce, protože berani hráli v oslabení. Stav: ŠKODA PLZEŇ - PSG ZLÍN 1:2 (1:0, 0:2, - )

FOTOGALERIE z plzeňského zimního stadionu

Extraliga play off finále Plzeň x Zlín

18:58 - Ještě ani neskončila druhá třetina a Zlíňané už řvou: Mistři Ševci! Déšť jim nijak nevadí. Chodí na klobásky, popíjejí zelené pivo a jelikož Zlín vede, všichni mají dobrou náladu. „Plzeň je dobrá akorát v žaludku. Takhle ať to zůstane až do konce a v neděli se uvidí," přeje si majitel nedaleké restaurace Dolce Vita Hubert Rýc. „Plzeň to ale asi ve třetí třetině otevře," podotýká člen zlínského fanklubu, který má přezdívku Talíř.

18:54 - Utkání prožívají naplno. Moderátoři si právě berou do rukou mikrofon a oznamují všem fanouškům, že pokud dnes berani vyhrají, všichni se setkají u velkoplošné obrazovky znovu v neděli. Společnost, která na náměstí technicky zajišťuje přenos zápasu, rozdává fandům pláštěnky.

18:39 - Poněkolikáté fandí na náměstí beranům Kamil Krčál a Martin Pastyřík, kteří prodávají zájemcům reklamní předměty – šály, kšiltovky, přívěsky na klíče.

„Věříme, že Zlín skóre zvrátí," říkají. Jakmile dořeknou, padá první gól do plzeňské branky a Jiří Ondráček má ruce nad hlavou. „Góóóól," řvou dvě stovky lidí na náměstí, mávají šály, smějí se a objímají. Atmosféra ožila. Ve Zlíně se bubnuje a všichni drží beranům pěsti. Než se stačí vzpamatovat z první branky, padá druhá. Zlínští fanoušci tleskají Bedřichu Köhlerovi.

Fandí se i v blízké pizzerii Celnice, která je kompletně plná.

„Venku je zima. Sedím si v pohodě tady, popíjím pivko a držím chlapům pěsti," usmívá se Lukáš Novotný. Jiří Vanda chválí práci rozhodčích, kteří podle něj nejsou podplacení.

Začíná pršet. Fanouškům to ale nevadí. Tleskají první zlínské přesilovce a skandují: Ševci, pojďme do toho!

FOTOGALERIE ze zlínského náměstí Míru

18:32 - Lukáš Fabián z Plzně: I přes nepříznivý vývoj po první třetině se fanoušci ševců nevzdávali a vytrvale fandili. Odměnou jim byla minuta, během níž Zlín otočil skóre zápasu. V kotlíku hostů vypukla euforie. Kdo propašoval slivovici, zapíjí.

18:28 - Fantastický obrat ve 21. minutě zápasu: Berani hned v první minutě druhé třetiny během 14 vteřin otočili vývoj zápasu. Nejprve Ondráček dorazil puk po střele od modré čáry Řezníček, aby z dalšího útoku se prosadil střelou nad lapačku Köhler. Zlín vede 2:1!!!

18:12 - První třetinu mají za sebou. Ševci sice prohrávají, ale Mojmír Polepil říká, že to vůbec nevadí. „Našim věříme, a i kdyby to nedopadlo, nevadí. Vítězství bych ale přál hlavně Lerrymu (Martin Hamrlík, pozn. red.), protože je to jeho poslední sezona," uvažuje.

18:04 - Skončila 1. třetina. ŠKODA PLZEŇ - PSG ZLÍN 1:0 (1:0, -:-, -

17:56 - Přichází zklamání. Brankář beranů Jakub Sedláček zaváhal. Martin Straka střílí první gól a Zlín prohrává nad Plzní 0:1. Na náměstí to zahučí. Mezi přítomnými je i primátor Miroslav Adámek.

„Hra ještě neskončila, hrajeme dál. Utkání může pořád dopadnout úplně jinak," věří Adámek, který chce udělat všechno pro to, aby se zápas promítal na náměstí i v neděli. Tedy v případě, že dnes Zlín vyhraje.

„Ale i kdybychom prohráli, jsme ve finále, a umístění bude krásné," pousmál se primátor.
V centru Zlína korzuje i hlídka městské policie. Stíhá prý obojí – sledovat zápas i dění na náměstí.

„Už jsme něco podobného zažili dvakrát a vždycky to proběhlo v klidu. Nemáme obavy z toho, že by se to tady nějak zvrhlo," říkají strážníci, kterým v dohledu pomáhá kamerový systém.

17:55 - 1. minuta zápasu: Domácí poslali do hry již uzdravené obránce Slováka a útočníka Pletku, Zlínští pro změnu nasadil od prvních minut do hry čtyři útoky.
11. minuta zápasu: Začátek byl z obou stran opatrný, ale větší touha a aktivita byla přece jen byla znát na straně domácích. Byli to právě oni, kdo v 11. minutě otevřel účet zápasu. Zaváhání mladého obránce Sedláčka nejprve Johnson trestal střelou do horní tče, ovšem odražený puk přece jenom poslal z úhlu do brány Martin Straka - 1:0

17:44 - Šesté finálové utkání mezi Zlínem a Plzní začalo. Na zlínském náměstí Míru jsou asi dvě stovky fanoušků. Mladí, starší, děti. Nejvíce jich postává u velkoplošné obrazovky, mezi nimi i Antonín Juřena z Vizovic.

„Přišel jsem fandit Zlínu. Určitě vyhraje, prostě to tak má být," je přesvědčený fanda v dresu beranů. Ve žlutomodrém není na náměstí sám. Nejvíce fanoušků má dres s číslem 16, který nosí útočník Petr Čajánek.

V centru Zlína jsou stánky s pivem a u nich stojí chlapi, mudrují. Kritizují sestavují pětek. V něčem se neshodnou, ale v jednom jsou zajedno: všichni věří ve vítězství Zlína.
Atmosféra na náměstí Míru se nijak neliší od zápasů na zimním stadionu. Když brankář Sedláček chytí do lapačky střelu Indiánů, odmění jej fanoušci velkým potleskem.

17.37 – Na zlínském náměstí je zatím méně lidí než o minulém víkendu. To se však jistě změní, přece jen mnozí ještě mohou být na cestě ze zaměstnání.

17.35 - Kdo chce, připomeňte si hymnu Zlína 

17.29 – Sázkové kanceláře vypsaly na vítězství Zlína kurz malinko přesahující 1:3. Kdo vsadil tisíc korun a Zlín skutečně po 60 minutách vyhraje, bude moci slavit s cca dvěmi tisíci navíc v kapse.

17:21 - Lukáš Fabián: Vtěší polovina fandů už dorazila do sektoru, aby si zajistili místa s dobrým výhledem. Zbytek doplňuje před stadionem zásobu piv případně koštují zdejší klobásky. Slušně se plní také zbytek stadionu. Po vstupenkách se v Plzni jen zaprášilo.

17.15 – Na zlínském náměstí už jsou desítky lidí. „Drama vrcholí, věřím, že fanoušci možnost společně prožít zápas znovu uvítají. Všechny na náměstí Míru zveme," prohlásil primátor a prezident PSG Zlín Miroslav Adámek.

17.00 – Do začátku zápasu schází půlhodinka. „Nevidím důvod, proč bychom nemohli otočit a nevrátit sérii zpět do Zlína k rozhodujícímu zápasu. Venku se nám hraje dobře. Máme perfektní defenzivu a umíme udeřit po chybách soupeře z rychlých brejků," popsal Bedřich Köhler zlínský recept na úspěch.

16:45 - Velkoplošná obrazovka už je připravena. Zápas začíná dnes v 17.30

Velkoplošná obrazovka už je připravena.

16.35 – Kdo má hezčí fanynky? Zlín nebo Plzeň? Stále můžete hlasovat zde: Souboj fanynek. Hlasujte, který klub má hezčí! P.S. Zatím těsně vedou plzeňské, chtělo by to obrátit na zlínskou stranu. 

16.25 - Také v Plzni byl o lístky na finálový duel obrovský zájem. Na rozdíl od Zlína se to však neobešlo bez násilí. Více se dozvíte zde: Tisíc lístků na finále zmizelo za hodinu

16:17 - Lukáš Fabián: Právě jsme dorazili do Plzně. Na benzínce si nás přebírají policisté, kteří nás doprovodí k zimáku. Na benzínce jsme potkali další fandy, co jedou auty.

16.15 – Na zlínské náměstí už přišli první fanoušci. Hokej se bude sledovat na velkoplošné obrazovce. Připomeňte si, jak úžasná atmosféra tam panovala minulý víkend, zvláště pak v sobotu. VIDEO  a FOTOGALERIE 

Po celou dobu finálové série můžete posílat vzkazy zlínským borcům do kabiny. Redakční porota vybere ten, jehož autor od nás získá karton piv.

Například tento vzkaz přišel dnes: „ Berani jeďte, s hrdostí na ledě a v hrdle písni NANDEJTE TO PLZNI!!!!!" Fanda Kamil

„Kluci, jsem na vás velice hrdý a pyšný, že jste opět vrátily finále po osmi letech do Zlína. I s tou obrovskou marodkou jste dokázali, kam se dá až dojít daleko, když všichni držíte při sobě a hrajete,jako jeden tým. Na řeči "Vítkovic a Třince", že hrajete hrozný hokej a beton, se jen zasmějte. Je to jen závist, že jste ve finále a oni na dovolené. Nemusíte hrát pěkný hokej, ale má to výsledky. Přeju vám vyhrát titul a zvednout nad hlavu mistrovský pohár, pokud se to náhodou nepodaří, tak pro mě jste už mistři teď, co jste všechno dokázali ," napsal zase Tom Králík.

14:56 - Lukáš Fabián: Projeli jsme Prahou a sjíždíme na dálnici na směrem na Plzeň. Cestou jsme potkali fans Chomutova, kteří jedou na utkání baráže o extraligu do Olomouce. Fanoušci si libují, že výjezd na finále jsou lepší starosti, nez starosti o zápas na záchranu. Cestou volala plzeňská policie. Prý byly ve Zlíně nějaké strkanice, tak ať si dáváme pozor. A, že se prý nemáme nechat slovně vyprovokovat. A poslední zpráva: v Praze neprší.

13:07 – Lukáš Fabián: Další zastávka čekala fanoušky osmdesát kilometrů před Prahou a tentokrát ji využili také k obědu. Na benzínce nabrali týmového bubeníka. Jinak cesta probíhá v duchu intenzivních příprav, fandové trénují pokřiky a použili také jedno extrémně vzácné a účinné kouzlo. Takové, jaké není radno vyvolávat častěji než jednou či dvakrát do roka. Situace je nyní ovšem natolik vážná, že fanklub beranů sáhl k extrémním prostředkům: celý autobus sborově zpíval "Skřítkové tesaři vylezte z mechu, chopte se náčiní, postavte střechu."

11:44 – Lukáš Fabián: Na ševce čekala nedaleko Brna první pauza na benzínce. tu fandové využívají k doplnění zásob a kouření. Fanoušci zde také potkávají "kolegy" mířící do Plzně auty. Od najetí na dálnici prší.

10:30 – Od našeho zpravodaje Lukáše Fabiána, který jede z fanoušky Zlína fandit do Plzně. „Pár minut po 10 fandové vyrazili. Fanklubák Radek Pobuda hlásí, že je zde stále možnost koupě ještě šesti lístků do jinak zaplněného sektoru. Sešlo se 45 lidí. Složení je různorodé: dívky i pánové všech věkových kategorií. Výjezd do plzně včetně lístku vyjde člena fanklubu na 400 Kč, nečlena pak na 500,-

Autor: Redakce

19.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů ANO 2011 a SPD.
AKTUALIZOVÁNO
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků. 

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení