18:34 (Uherské Hradiště) - Výška vodní hladiny 635 cm na řece Moravě, tendence slabý pokles. Řeka Olšava a Dřevnice jsou mimo stupně povodňové aktivity. (Kunovice a Sady) - Zátopa v Kunovicích a Sadech je postupně odčerpávána hasičskými sbory, došlo k výraznému snížení hladiny jednotlivých lagun.

18:05 (Uherské Hradiště) – Situaci na řece Moravě by mohly zkomplikovat noční deště, meteorologové však aktuálně předpovídají srážky pouze do 20 milimetrů, které by stavy toků na Slovácku neměly výrazněji zvednout.

15:52 (Pravčice) – Silnice vedoucí z Pravčic do Němčic zůstane několik dnů zcela uzavřena. Hasiči na příkaz starosty rozkopali a odstranili zhruba metr komunikace a místem nyní vede potrubí. To odvádí vodu z laguny u Pravčic do potoka.

15:44 (Zdounky) – Energetici se v každém ze zatopených domů v ulici Tyršova snaží zprovoznit elektrické obvody. Každá z rodin by tak na noc měla mít v domě funkční alespoň jednu zásuvku.

14.33 (Vsetínsko) - Vodní toky na Vsetínsku jsou na povodnovém stupni jedna, neprší, nejsou hlášeny žádné sesuvy půdy.

14.16 (Uherské Hradiště) - Stav řeky Moravy – setrvalý stav, prognóza hydrologů: mírný pokles hladiny, který může v následujích hodinách ovlivnit přílivová vlna z Kroměřížska a deště, jejichž trvání se odhaduje od dnešní půlnoci do pátečního rána. Okolní menší toky dále výrazně klesají.

11.56 (Zlínsko) Zatímco v obci Spytihněvi má řeka Morava 642 cm a je stále na 3. stupni povodňové aktivity, Morava v Otrokovicích se právě dostala na 2. Zlínská Dřevnice klesla za posledních 24 hodin o více než 2 metry a nedosahuje už ani na 1. stupeň.

11.55 (Uherské Hradiště) - Výška vodní hladiny na řece Moravě – 640 cm, tendence setrvalý stav, postupně slabý vzestup. Řeka Olšava a Dřevnice jsou mimo stupně povodňové aktivity. Kulminace Moravy na Uherskohradišťsku se očekává v pozdních odpoledních hodinách. Výšku kulminace lze pouze obtížně stanovit vzhledem k nerovnoměrnému zatopení záplavových území, přesto zcela zřetelně eliminují část povodňových průtoků. Nemocnice v Uherském Hradiště je připravena k případné evakuaci.

10.07 (Bystřice pod Hostýnem) - Situace v Bystřici pod Hostýnem je klidná. Hladina Bystřičky se poté, co ustal vytrvalý déšť, stabilizovala. Černý potok, přítok Bystřičky, je zpět ve svém korytě.

10.06 (Hulín) – Dobrovolní hasiči z Hulína od čtvrtečního rána už nepomáhají na Wolfově správku v Kroměříži, ale věnují se obyvatelům města. Čerpají vodu ze zatopených zahrad v Javorové a podél toku Žabínek.

9.52 (Napajedla,Halen­kovice) – V souvislosti s deštivým počasím posledních dní se objevily další sesuvy půvy. „V katastrálním území Napajedla Radovany je hlášen jeden sesuv, při kterém vznikla škoda i na elektrickém vedení. V dalších pěti případech se sesuvy týkají katastrálního území Halenkovic,“ informovala mluvčí krajské policie Jana Bartíková.

9.42 (Kroměřížsko) – V prioritní péči hasičů Zlínského kraje zůstávají lokality postižené velkou vodou především na Kroměřížsku. Čerpadla stále vrčí u velké laguny u Pravčic, na Wolfově splávku v Kroměříži a ve Zdounkách v ulici Tyršova. „Tam hasiči čerpají vodu asi z třiceti zatopených rodinných domů,“ osvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

9.41 (Valašské Meziříčí) - Všechny toky jsou ve čtvrtek ráno pod prvním stupněm povodňové aktivity. Předpověď je více než příznivá – dnešní den beze srážek, v noci se dají očekávat pouze středně intenzivní srážky. Komunikace jsou sjízdné.
Krizový štáb nařídil preventivní monitoring sesuvů půdy s četností jednou za den. Občané mají možnost kontaktovat zapisovatelky povodňové komise s žádostí o vysoušeče. Povodňová komise je přesto v pohotovosti, v bývalých kasárnách se budou plnit pytle s pískem do zásoby na sklad.

9.37 (Zlínsko) - Ve Zlínském kraji stále vykazuje stav ohrožení řeka Morava v Kroměříži, Otrokovicích a Spytihněvi na Zlínsku. Hladina zde ale již kulminovala a mírně klesá. Voda postupně opadá i na dalších záplavami zasažených místech. Hasiče tak dnes čeká čerpání vody a postupné odstraňování následků povodní. V kraji nadále platí ve středu hejtmanem vyhlášený stav nebezpečí. celý článek ZDE

9.30 (Kroměříž) - Hladiny lokálních toků i Moravy průběžně klesají. Největší starosti tak nyní dělají Kroměříži laguny rozlité v okolí místních částí a Wolfův splávek. Ten stále kvůli vysoké hladině Moravy nemůže být otevřen, plní se povrchovou vodou a kvůli hrozbě rozlití do okolí se musí odčerpávat.
Dobrovolní hasiči měli plné ruce práce celou noc nejen tam, ale také u rozvodny elektrického proudu u Domova pro seniory Vážany. „K zaplavení chybělo jen asi deset centimetrů. Hodně pomohly také pytle s pískem, kterými na mnoha místech utěsňujeme kanalizaci, propusti i vchody, usměrňujeme tok vody a navyšujeme hráze,“ popsal mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.
Pořádné potíže voda valící se z polí způsobila v Těšnovicích. „Podemlela obslužnou cestu k zahrádkám a vytvořila v ní kaverny, které se na několika místech propadly. Cesta musela být uzavřena,“ vysvětlil Zrna.

8.40 (Slovácko) - V řece Moravě protéká 648 kubíků vody za sekundu (kapacita koryta je 700 kubíků). Od včerejšího večera klesla jen o několik centimetrů. Hydrologové sice přinesli pozitvní zprávu, že okolní menší toky klesají, na optimismus je však ještě brzo. V odpoledních či večerních hodinách mohou přijít přeháňky a očekává se příchod povodňové vlny z Olomoucka a Kroměřížska.

7.19 (Slovácko) - Zatímco na řece Olšavě už je situace klidová, na Moravě stále panuje třetí povodňový stupeň. Voda však stále mírně klesá.