Odpovědi pana starosty si přečtěte ZDE

Jaroslav Budek, starosta města Otrokovice.

Narozen 3. dubna 1953 ve Zlíně, od roku 2006 člen ČSSD

Do funkce byl zvolen 16. 11. 2010 

Co o sobě říká?

„Své mládí jsem prožil v Otrokovicích, kde jsem rovněž absolvoval školu základní a v letech 1968 až 1971 otrokovickou Střední všeobecně vzdělávací školu, která byla v následném roce přejmenována na gymnázium.

Pedagogická fakulta v Ostravě pak byla škola, kde jsem úspěšně ukončil své profesní studium a nastoupil nejprve do Základní školy v Pohořelicích, později ve Žlutavě, kde jsem v závěru svého působení čtyři roky vykonával práci ředitele školy.

V této funkci jsem pak čtrnáct let pokračoval ve Spytihněvi a od roku 2005 jsem učil na Základní škole Mánesova v Otrokovicích. Vedle své práce učitelské, později činnosti v pozici ředitele školy si v profesním životě nejvíce cením práce v poradním sboru ředitele Školského úřadu ve Zlíně, kde jsem byl nominován svými kolegy a v tomto orgánu je zastupoval.

Přiznám se, že patřím k lidem, kteří své aktivity mají rozprostřeny v širokém spektru. Nemohu opominout zejména mé působení v oblasti sportu, zvláště kopané. Od svých sedmi let jsem hrál aktivně fotbal v Jiskře Otrokovice a nelze zapomenout zvláště na dobu, kdy jsme společně se svými spoluhráči v dorostenecké první lize, tehdy nejvyšší soutěži, proháněli soupeře z ostravského Baníku, Vítkovic, Nové huti, či brněnské Zbrojovky a Královopolské.

Později jsem působil v otrokovickém Moravanu, dnešní Viktorii, krátkou dobu v napajedelské Fatře. Ze zdravotních důvodů jsem aktivní činnost ukončil a pokračoval jako dobrovolný pracovník ve výboru oddílu kopané TJ Moravan Otrokovice, kde jsem měl na starosti mládež.

Začátkem devadesátých let jsem byl svými bývalými fotbalovými spoluhráči přizván ke spolupráci s otrokovickou Jiskrou, kde jsem pak téměř deset let vykonával funkci předsedy oddílu.

V roce 2006 jsem vstoupil do ČSSD a byl nominován na kandidátku do komunálních voleb, které v témže roce proběhly. Přiznám se, že mě důvěra občanů našeho města velmi potěšila, když jsem díky ní mohl v tomto volebním období pracovat v zastupitelstvu. Potěšila a zároveň zavázala k odpovědné práci pro naše město, pro občany Otrokovic.

Zapojil jsem se do práce v kontrolním výboru a v komisích školské - kulturní a sportovní. V průběhu tohoto volebního období v souvislosti se zvolením MVDr. Stanislava Mišáka do funkce hejtmana Zlínského kraje a jeho odchodem z pozice místostarosty jsem dostal důvěru zastupitelů a v této funkci pokračoval. Zároveň jsem přerušil práci v kontrolním výboru a rozšířil své povinnosti o vedení Městské policie.

Volby, které na sklonku roku 2010 proběhly, byly pro naši stranu sociálně demokratickou úspěšné. Znamenají pro nás, pro koaliční partnery, ale také pro opoziční zastupitele především závazek, abychom při řešení našich společných problémů a úkolů vždy našli cestu, která bude pro otrokovické občany tou nejlepší."