Co bude pro Želechovice samostatnost znamenat?

Budou si muset zřídit obecní úřad a platit své zaměstnance, financovat školu, školku, výkon technických služeb, osvětlení, dopravu. Je to vjejichrukou.

Aco to bude znamenat pro Zlín?

Méně finančních prostředků do městského rozpočtu, ale tím pádem méně problémů pro nás. Ato myslím upřímně.

Jakých problémů?

Třeba nesouhlas lidí splánovanou komunikací vedoucí přes Želechovice.

Jako jeden zdůvodů kodloučení zástupci občanů Želechovic poukazují přehlížení jejich požadavků ze strany magistrátu. Chtějí nové hřiště a dokončení chodníku keškole.

Obě věci jsem prověřila. VŽelechovicích přímo uzákladní školy jedno nové je a záleží už na domluvě, zda bude sloužit jen dětem nebo také ostatním občanům. Druhé hřiště, okterém zřejmě byla řeč, není majetkem města. Aradnice přece nebude investovat do cizího majetku. Chodník uškoly jsme měli vplánu letos opravit, ale pokud referendum odsouhlasí, škrtám si jej ze seznamu.

Petici žádající referendum jste již obdrželi. Co se bude dítdál?

Máme patnáct dní na to, abychom zjistili, zda odpovídá normám, jsou platná jména a adresy. Potom předložíme žádost radě města a zastupitelstvu, které referendum může vyhlásit. Podle žádosti místních by kněmu mělo dojít 17.května.

Myslíte si, že se Želechovice skutečně odtrhnou?

To si netroufám tvrdit, referendum může dopadnout tak itak.

Přečtěte si také:

Želechovice se chtějí odtrhnout

Želechovjané: Chceme být suverénní obcí

 

Máte k tématu co říci? Pište své názory do diskuse pod článkem, nebo přímo do Zlínského deníku ma adresu reporter.zlinsky@denik.cz