Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ondrová: Lidé se mne ptali na koupaliště, školy i MHD

Zlín - Do Lužkovic začne jezdit trolejbus příští rok, želechovické školy budou fungovat a koupaliště na Jižních Svazích vybudujeme. To vše zaznělo z úst zlínské primátorky Ireny Ondrové, která včera dopoledne odpovídala online čtenářům Zlínského deníku. A dotazy padaly skutečně různorodé.

13.6.2008 2
SDÍLEJ:

Irena OndrováFoto: Miroslav Herold

Pojede někdy trolejbus do Lužkovic?Lenka

Určitě ano. Ve fázi stavebního povolení je výstavba mostu, kterým by měla být propojena průmyslová zóna a Lužkovice. Předpoklad realizace dopravního propojení je příští rok.

Co plánuje město dělat s rozvojem cyklostezek v Malenovicích? Malenovják

Projekt je zcela připraven, bude navazovat na další připojení směrem k Otrokovicím i centru Zlína. Lze předpokládat s příspěvkem státu. Cyklostezka bude navazovat na stávající část u hřbitova a bude pokračovat přes třídu Svobody až k poliklinice. Zároveň s ní bude kompletně opraven i tolik kritizovaný rozbitý chodník.

Jak to vypadá s tím slibovaným koupalištěm na Jižních Svazích? Bude, nebo nebude? Staňka

Právě mám před sebou na stole krásnou studii koupaliště na Jižních Svazích a v nejbližší době bude odsouhlasena projektová příprava. Koupaliště na JS bude zcela určitě zastupiteli podpořeno a doufám, že se začne co nejdříve i stavět.

Kdy už se ve Zlíně začne řešit parkování na Svazích? Je to tam katastrofa. Petr H.

V současné době je před realizací rozšíření o třicet nových parkovacích míst na ulici Česká. V rámci nové bytové výstavby na Křibech jednáme také o zřízení dalších dvou set míst. Jediným dalším řešením je zefektivnit využití stávajících ploch nebo možnost parkování pod zemí v několika patrech.

Jak to bude se základní školou v Želechovicích? Někde jsem četl, že ji můžete zavřít. Želechovjan

Rozhodně nenecháme Želechovjany ve štychu. Na stole máme tři varianty řešení a v co nejkratší době se setká náměstek Steska, vedoucí odboru školství a další zástupci města Zlína s rodiči tamní základní i mateřské školy. Nikdo z nás nemá zájem, oproti tvrzení některých členů přípravného výboru, školy likvidovat. Musíme ale postupovat podle zákona a také s ohledem na to, že od 1.1.2009 budou Želechovice samostatné. Znamená to tedy, že v rozpočtu města Zlína již nebudou plánovány žádné finanční prostředky pro tuto samostatnou obec. Domnívám se, že někteří iniciátoři odtržení nedomysleli některé věci ve všech souvislostech.

Bude město čerpat peníze z EU? Pokud ano, co s těmi penězi zamýšlí? Hamrlík

Zatím byly podány žádosti o finance například na vybudování cyklostezek, rozšíření ZOO Lešná, zateplení některých školských budov. Nyní čekáme na zářijové vyhlášení programu pro dvě krajská města, Olomouc a Zlín. Připravený je velký projekt Kongresového centra, kde lze vyčerpat až 85% nákladů na stavbu.

Proč není ve Zlíně více kulturních akcí venku, třeba v parcích? Je to myslím škoda. Slávka

Já si myslím totéž co vy. Na druhé straně ovšem, kdykoliv se něco děje venku, například ve středu města, okamžitě volají občané, kteří bydlí v okolí a stěžují si na hluk. Je těžké najít kompromis. Nabízí se ovšem využití dalších ploch – pod Gahurovým projektem nebo v parcích. K veřejným produkcím bude jistě sloužit i Centrální park na Jižních Svazích a v budoucnosti také zrekonstruované prostranství před kinem Květen v Malenovicích.

Může radnice nějak ovlivnit úpravu rychlosti ve městě? Proč třeba na cestě od polikliniky k Intersparu není aspoň 70? Takových míst by se jistě našlo víc. Jiří

Všechny podobné úpravy prochází přes Dopravní inspektorát ČR. Ten rozhoduje o případných změnách či úpravách. Podrobné informace podá vedoucí odboru dopravy pan Dohnal.

Proč jste nepřišla na dražbu cihel a jak se líbila akce náměstku Kašnému? Proč si sám některou z krásných cihel nezakoupil? Zuzana

Moc mě mrzí, že jsem na akci nepřišla, ale v tu samou dobu jsem jednala z delegací s Tchajwanu na radnici o hodpodářských a kulturních stycích. Koupila jsem si dvě cihly na náměstí. Pan Kašný mě informoval o akci, ale musíte se zeptat přímo jeho, proč si cihlu nekoupil.

Jak dlouho ještě budeme muset snášet výlevy toho Šlahaře a všech těch komančů? Mého tatínka komunisti zavřeli na devět let. Je to ostuda, že tam jsou. Měli byste být na ně tvrdší. Marie

Snášíte je stejně špatně jako já i naprostá většina zastupitelů města Zlína. Jistě víte, že jsem dokonce za některé výroky pana Šlahaře podala podnět na Policii ČR, kvůli procesním věcem z něj však vyšel bez ztráty kytičky. Bohužel, jde o následky příliš měkkého přístupu k této straně po roce 1989. Komunisté jsou parlamentní stranou a jako takoví mají svoji pozici na politické scéně. Na druhé straně je dobře vidět, jak lidé typu soudruha Šlahaře zůstali stále stejní a nepoučení.

Nestýská se Vám po práci v mateřské školce? Jaroslav

Někdy ano. Zejména tehdy, když jsou někteří lidé arogantní a nechtějí poslouchat jakékoliv argumenty. Práce s malými dětmi byla daleko radostnější, čistší ve všech ohledech. Na straně druhé ovšem, ze své pozice mohu ovlivnit daleko více věcí ve prospěch všech lidí ve Zlíně.

13.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Fanoušci Kodaně na Andrově stadionu v Olomouci
AKTUALIZOVÁNO
25

VIDEO: Policisté rozháněli konflikt fanoušků v centru Olomouce

fotbal FC FASTAV Zlín - FC KodaňUroš Matič a Petr Jiráček
145

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Ford boural v mlze, tři cestující jsou zranění

Ford Mondeo boural dnes ráno v mlze, nehoda si vyžádala tři zraněné. Stala se před půl pátou na silnici I/55 mezi Otrokovicemi a Tlumačovem na Zlínsku.

Hoří nám v pokojíčku! Rodina stihla z domu utéct

V rodinném domku v Hrobicích bydleli jen dva měsíce. Když spali, přiběhly do ložnice rodičů děti, že jim hoří v pokojíčku. Rodina stihla z hořícího domu včas utéct. Vyšetřovatel hasičů pracuje s několika verzemi.

Všechny karty na stůl. Zde jsou priority hlavních politických stran

Volby jsou tu. Pokud ještě nejste rozhodnutí, které straně dáte dnes či zítra svůj hlas, superdebata Deníku by vám mohla nabídnout řešení. Kandidáti deseti hlavních stran a hnutí včera představili klíčové priority svých programů.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení