Důvodem je podle tiskového prohlášení Ireny Ondrové štvavá kampaň v médiích, kterou vůči její osobě rozpoutali někteří přestavitelé současné koalice.

„S ohledem na používání zkreslených, neúplných i nepravdivých informací v této kampani jsem se rozhodla, že právě s těmito lidmi již nechci nadále jakkoliv spolupracovat na správě a rozvoji zlínské kultury,“ píše se v prohlášení.

Tento krok pro Irenu Ondrovou prý není lehký. V oblasti kultury ve Zlíně aktivně působila od roku 1992. „Pevně věřím, že jsem v této oblasti za sebou zanechala řadu prokazatelných výsledků, které v podobě kulturních zařízení, či nově zavedených aktivit slouží zdejším lidem,“ dodala Ondrová.

K tiskovému prohlášení připojila také reakci na prohlášení koalice o údajném napomáhání firmě jejího manžela při zadávání městských zakázek. „Nic se nestalo v rozporu s pravidly, dobrými mravy a zákony, k žádnému zneužití mého postavení nedošlo. Pokud by měl někdo opačný názor, má možnost konat v souladu s právním řádem. Tímto považuji z mého pohledu celou věc za uzavřenou a nebudu se k nadále jakkoliv vyjadřovat,“ uzavřela Ondrová.

Související:

Koalice Zlína: Ondrová lže, chceme její odchod z komisí