Důvodem jejího rozhodnutí byla prý kromě výsledků voleb i agresivní a podle ní lživá kampaň politických rivalů, kteří nyní tvoří na radnici koalici. Především TOP 09 a STAN a hnutí M. O. R. „Jsem přesvědčena, že jsem pro Zlín odvedla mnoho dobré práce. Osobně mám naprosto čisté svědomí. Rezignace je mým vlastním rozhodnutím. Reaguji na neúspěch ODS a přepouštím pozici ve zlínském zastupitelstvu svému kolegovi Ondřeji Andrysovi. Ten je pro mě zárukou slušné a poctivé politiky," sdělila Ondrová.

Již stávající zastupitel Andrys přijal nabídnutý mandát s poděkováním primátorce Ondrové za dosavadní vykonanou práci na radnici. „Občanská demokratická strana je připravena na roli důstojné, aktivní a nekompromisní opozice, která bude dělat vše proto, aby udržela nastolenou dynamiku rozvoje města Zlína,“ uvedl Andrys. Lídr vítězné strany ve Zlíně TOP 09 a STAN Miroslav Adámek se vyjádřil k odchodu Ireny Ondrové ze zastupitelstva velice stručně. „Já myslím, že paní primátorka pochopila. Dál bych to nekomentoval,“ uzavřel budoucí primátor krajského města.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.