Krátce před druhou hodinou prověřovala hlídka městské policie oznámení o nevhodně se chovajících lidech, kolem nichž měl pobíhat pes bez vodítka.

„Strážníky na místě kontaktoval zjevně podnapilý pětačtyřicetiletý muž z Uherského Brodu, který měl toliko jednu botu, ret od krve a psa na volno. Tvrdil, že ho napadl další muž sedící opodál na jedné z laviček. Jednalo se o devětačtyřicetiletého cizince. Ten uvedl, že nic neudělal a nechce nic řešit,“ popsal mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Napadl cizince a strážníky

Objasnit případ tak museli svědci. „Od těch strážníci zjistili, že útočníkem byl právě muž s jednou botou. Tu druhou si měl předtím sám zout a sedícího cizince s ní plesknout po obličeji poté, co mu nechtěl dát to, co po něm požadoval. Nejspíše cigaretu,“ vysvětlil mluvčí.

Budova Magistrátu města Zlína, radnice, náměstí Míru; prosinec 2023
Po vlně nevole se Zlín rozhodl snížit svým obyvatelům daň z nemovitosti

„Jednobotý“ muž si stále trval na své verzi, kdy měl být výhradně on napadenou obětí. „Rozčiloval se, urážel strážníky, vyhrožoval jim násilím a také se odmítl podrobit orientačnímu vyšetření na ovlivnění alkoholem. Když se poté pokusil jednoho ze strážníků napadnout, vykoledoval si použití donucovacích prostředků a skončil na zemi s pouty na rukou,“ uvedl dále Janík s tím, že mezitím se předvedl i přítomný cizinec s hodnotou 4,1 promile alkoholu v dechu. Vymočil se do odpadkového koše v blízkosti plné restaurační zahrádky.

Skončili na záchytce a v rukou státní policie

Strážníci muže z Uherského Brodu odvezli do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice. „Nyní jej čeká řízení před správním orgánem pro podezření ze spáchání několika přestupků,“ informoval mluvčí.

Podnapilý cizinec byl podezřelý ze spáchání přečinu výtržnictví. „Jeho další osudy tak řídila hlídka republikové policie, která si věc převzala k vlastnímu šetření,“ uzavřel mluvčí.

Vybrali jsme pro vás: 

Bývalý úspěšný hokejista Jaroslav Balaštík, aktuálně hokejový agent.
Kanonýr Balaštík o MS, fanoušcích, ale ústupu hokejové mládeže na Zlínsku
Fandění na náměstí. Ilustrační foto
Sledovat hokej na náměstí? Na Zlínsku moc možností nebude
Ilustrační snímek
Falešní dělníci vylákali ze seniora 70 tisíc korun
Fanoušci Zlína věří, že ševci budou hrát v Jablonci na max!
Zvládneme to a nadstavbu zakončíme vítězně, slibují Grygera s Červenkou
Zlínský mrakodrap aneb jednadvacítka se stala dnes dopoledne místem prověřovacího cvičení hasičů. 
Hasiči prověřili své schopnosti při cvičení v zlínském mrakodrapu