Strážníci, kteří na místo přijeli, zadrželi dva opilé mladíky, kteří si brali na paškál také sousední obchod Ptákoviny. „Kamerový systém zaznamenal, jak dva muži házeli stolkem a rozbili také výklad obchůdku,“ potvrdil ředitel městské policie Nikolaj Martinák. Hlídka strážníků na místě oba muže ve věku devatenáct a dvacet let zadržela.

„Byli silně podnapilí a vůči strážníkům se chovali dost agresivně,“ poznamenal Martinák. K incidentu došlo kolem půl druhé v noci. Na místo byla povolána také hlídka státní policie. Oba mladíci byli odvezeni na stanici k dalšímu zjištění. Co se u Vsacanu v noci všechno stalo? „Mladší z dvojice uchopil kovový stůl na terase a hodil ho na chodník. Poté sešel po schodech k odhozenému stolku a začal do něj kopat a hodil jej přes zábradlí zpět na terasu. Přitom ještě kopal a bouchal do reklamních tabulí na zábradlí u restaurace,“ informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Agresivní mladík následně i se svým kamarádem přešli ke dveřím prodejny Ptákoviny, která se nachází vedle restaurace a starší z nich kopl do skleněné výplně dveří, kterou rozbil. Policisté vyslechli poškozené a svědky a v ranních hodinách také oba zadržené muže. „Ve zkráceném přípravném řízení jim bylo sděleno podezření z výtržnictví. V pondělí odpoledních hodinách byli oba muži propuštěni na svobodu,“ dodala Javorková. Za výtržnictví zákon ukládá až dvouleté vězení. Oba mladí opilci způsobili svým chováním škodu za téměř čtyři tisíce korun.