První víkendový případ měli v sobotu 30. dubna.

„Kroky děvetapadesátiletého muže skončily na zastávce MHD v centru Zlína, kde se usadil na zem a už nedokázal pokračovat po vlastních dál. Přivolaná hlídka zjistila, že mu koluje v organismu přes 3,5 promile alkoholu.Strážníci tak muže odvezli na vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice," popsal událost zástupce ředitele strážníků Pavel Janík.

Ve stejný den o dvě a půl hodiny později pak zamířila další hlídka na sídliště Kúty k ležícímu muži. V tomto případě strážníci nalezli sedmapadesátiletého muže na zemi u prodejny potravin, kde se oddával hluboké meditaci. S hodnotou 1,8 promile. Také jeho prohlédl lékař a strážníci mu poté zajistili nocleh v prostředí kroměřížské záchytky.

Velmi neobvyklé místo, kde si ustlala další podnapilá osoba, byla lžíce zaparkovaného bagru. Ve čtvrti Podvesná si tam v neděli nad ránem ustlala pětatřicetiletá žena ze Slovácka. Ta měla v krvi 1,6 promile alkoholu a také nedokázala odejít po svých.

„Protože s podnapilou ženou byla domluva stále složitější a dalo se předpokládat, že se svým chováním může vystavit zbytečnému nebezpečí, také ona přivítala první máj na záchytné stanici," vysvětlil Pavel Janík.

Podobné komplikovanější pořízení bylo také s čtyřiadvacetiletou ženou, které se ujal kolemjdoucí v místní části Prštné. Strážníky na ni ale upozornil jiný svědek, kterého zarazilo, že mladá žena je nepřiměřeně oblečená.

„Hlídka ženu nalezla v bundě a kalhotkách a musela dát oznamovateli zapravdu. Přítomný muž uvedl, že ji takto nalezl venku, a když selhávaly pokusy o komunikaci, chtěl sám přivolat policii. Snaha o domluvu nepadala na úplně úrodnou půdu. Nakonec byl i v tomto případě přivolán na místo lékař záchranné služby, který potvrdil, že chování mladé ženy je zásadně ovlivněno hodnotou 2,2 promile alkoholu v dechu," popsal Pavel Janík.

Od střízlivění na záchytku ženu nakonec zachránil přítel, který se dostavil na místo a dokázal se o ni dále postarat.